Piłka ręcznaSport

Dwie sparingowe porażki Piotrcovii!

Autor: Jacek Marcinkowski

Pod koniec zeszłego roku odbyły się dwa sparingi MKS Piotrcovia z MKS Perła Lublin. W obu meczach lepsze były mistrzynie Polski.

W pierwszym meczu gospodynie grały bardzo dobrze i po 30 minutach przegrywały tylko czterema bramkami 10-14, niestety w drugiej połowie meczu lublinianki nie dały żadnych szans Piotrcovii i wygrały 33-21. Drugi mecz to hegemonia zawodniczek z Lublina i wygrana 35 – 17! Na szczęście to tylko mecze sparingowe, w których trenerzy ćwiczyli różne ustawienia swoich zawodniczek, zarówno w obronie jak i ataku. Jak powiedział trener Piotrcovii Andrzej Bystram: – Chciałem aby mój zespół zmierzył się z silnym przeciwnikiem. Oczywiście można było zagrać z pierwszoligowcem, wygrać i cieszyć się z pozytywnego zakończenia roku. Nie o to jednak chodzi. Przed nami dużo pracy, a zespół mistrza Polski pokazał jakie mamy braki. Podobnego zdania był trener lublinianek Rober Lis:-Szczegółów, które chcemy poprawić jest jeszcze dużo. Popracować musimy nad szybkością podań o jakieś 10%, tak aby po trzech podaniach moje zawodniczki miały co najmniej sekundę przewagi nad przeciwniczkami. Najbliższy mecz Piotrcovia rozegra 7 stycznia na wyjeździe ze Startem Elbląg, a lublinianki dopiero 12 stycznia u siebie również ze Startem Elbląg.