„Czy prezydent Chojniak weźmie odpowiedzialność za rozkwit melin w Piotrkowie?”

Views: 375

Konferencję w sprawie planowanego nocnego zakazu sprzedaży alkoholu w Piotrkowie – wraz z kilkoma przedsiębiorcami, którzy prowadzą sklepy monopolowe – zorganizowała w piątek posłanka Elżbieta Radziszewska. Według posłanki, w Piotrkowie uaktywni się szara strefa. „Czy prezydent Chojniak weźmie odpowiedzialność za rozkwit melin w Piotrkowie?” – pytała posłanka PO.

Według właścicieli sklepów, po wprowadzeniu zakazu, pracę stracić może nawet 40 osób. Jak mówią rozgoryczeni przedsiębiorcy, nikt z nimi tej sprawy nie konsultował, a prezydent zdążył już ogłosić plan wprowadzenia prohibicji. Właścicieli sklepów – nie tylko monopolowych – popiera posłanka Platformy Obywatelskiej, Elżbieta Radziszewska.

Przedsiębiorcy apelują do prezydenta miasta, by nie spychać na nich odpowiedzialności za niewłaściwe zachowanie niektórych mieszkańców Piotrkowa. Mówi Julia Marweg-Boroń.

O tym czy zakaz sprzedaży alkoholu w Piotrkowie będzie wprowadzony pomiędzy godz. 22:00 a 6:00, zdecydują radni.

Komentarzy: 4

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *

  1. Czy Radziszewska to lekarz propagujący zdrowy styl życia czy miłośnik alkoholu i obrończyni nocnych alkoholodawców ? 😉 Czy może zależy jej na wzmacnianiu władzy, bo jak wiemy “oficjalny” alkohol obłożony jest ładnym podatkiem zasilającym budżet państwa (obecnie pisowskiego).