Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Nocna prohibicja wchodzi w życie

Piotrkowianie nie kupią alkoholu pomiędzy 23.00 a 6.00 rano. Taką decyzję podjęła Rada Miasta podczas środowej sesji. Nie wszyscy byli „za”. Projekt prezydenta miasta poparło 14 radnych, 3 się wstrzymało, 3 było przeciw. Piotrków będzie pierwszym miastem w Polsce, w którym działać będzie nocna prohibicja. Uchwała wejdzie w życie po opublikowaniu jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego.

Głosowanie poprzedziła bardzo długa, wielowątkowa, często uszczypliwa, niemiła, a przede wszystkim – niemerytoryczna dyskusja kilku radnych. Uchwały dotyczące ograniczenia sprzedaży alkoholu głosowane były jako trzy odrębne projekty. Pierwsza uchwała dotyczy usytuowania punktów sprzedaży alkoholu w odległości od szkół, przedszkoli czy kościołów. Druga mówi o tym, że od drzwi placówki do drzwi sklepu odległość nie może być mniejsza niż 30 metrów. Projekt prezydencki poparło 16 radnych, 3 było przeciwnych, 2 wstrzymało się od głosu.

Druga z kolei uchwała ustala maksymalną liczbę zezwoleń, jakie na terenie miasta można będzie wydać, by sprzedawać alkohol. Ten projekt zaaprobowało 13 radnych, 4 wstrzymało się od głosu, a 2 było przeciwnych.

Najwięcej emocji wzbudził projekt wprowadzający zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach i na stacjach benzynowych od 23.00 do 6.00 rano. Pojawiały się głosy, by zmienić czas zakazu, na przykład od 22.00 do 5.00, a nawet od 22.00 do 8.00. Ostatecznie pomysł prezydenta miasta poparło 14 radnych, 3 było przeciwnych, a 3 wstrzymało się od głosowania.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek kieliszek
Zbyszek kieliszek
25 kwietnia, 2018 18:29

Jaki prezydent, takie prawo – nakazowe, zakazowe, w konsekwencji przeciwskuteczne. Gratuluję światopoglądu durniom, którzy to klepnęli.

Roman
Roman
25 kwietnia, 2018 18:35
Czytelnik
Czytelnik
26 kwietnia, 2018 13:52

To się księża wkurzą 🙂

Polecamy

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!