GminySulejówWażne wiadomościWydarzenia

Burmistrz Ostrowski jako jedyny w regionie bez absolutorium! „Być może czas mój w tej gminie został już policzony”

Podczas sesji absolutoryjnej, która odbyła się we wtorek, 29 czerwca 2021 r. radni Rady Miejskiej w Sulejowie, pomimo pozytywnej opinii przedstawicieli Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz członków Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Sulejowie, nie udzielili burmistrzowi absolutorium. Zaledwie 7 radnych było za udzieleniem, 8 radnych miało przeciwne zdanie. W takiej sytuacji, Rada Miasta, może podjąć uchwałę ogłaszającą referendum w sprawie odwołania burmistrza ze stanowiska.

Burmistrz wynikiem głosowania był widocznie poruszony, W swoim stylu skomentował wyniki głosowania: – Jest to najważniejsze głosowanie w ciągu roku, dlatego muszę sie do niego odnieść. (…) Muszę się zwrócić do moich mieszkańców. Nie wiem co Rada ustali. Nie wiem czy za dwa tygodnie ogłosicie referendum czy nie. Jest to wasza decyzja. Ale ja mam naprawdę tak dużo pracy, że muszę opuścić tę radę. Dzisiaj bycie tu dłużej w tej atmosferze, „oj niedobrze, niedobrze” i ciągła krytyka, nie ma dla mnie większego sensu. (…) Pozwólcie moi drodzy, ale ja opuszczę tą sesję. Ja muszę ciężko pracować. Nie wiem co będzie za dwa tygodnie – być może czas mój w tej gminie już został policzony, dlatego muszę udać się na Konecką 42 – powiedział tuż po głosowaniu burmistrz Wojciech Ostrowski.

Jaki jest możliwy dalszy scenariusz ? Teraz zgodnie z art. 28a ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t. j.: Dz. U. z 2019 r. poz. 506 z późn. zm.) rada może podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania wójta nie wcześniej niż po upływie 14 dni od dnia podjęcia uchwały w sprawie nieudzielenia burmistrzowi absolutorium, po uprzednim zapoznaniu się z opinią RIO w sprawie uchwały rady miasta o nieudzieleniu burmistrzowi absolutorium oraz wysłuchaniu wyjaśnień zainteresowania.

W historii samorządu Sulejowa, burmistrz Ostrowski jest prawdopodobnie jedynym który absolutorium nie otrzymał.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!