GminySulejówWażne wiadomościWydarzenia

Kilkaset osób wzięło udział w wielkim morsowaniu w Sulejowie

Już po raz siódmy miłośnicy kąpieli w zimnej wodzie spotkali się w Sulejowie, aby wziąć udział w biegu morsa, a później wskoczyć do Pilicy. W niedzielę, 18 lutego 2024 roku na sulejowskiej „polance” spotkali się przedstawiciele ponad 30 klubów z całej Polski. To bez wątpienia jedna z największych tego typu imprez w naszym województwie.

Uczestników imprezy powitali Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa oraz organizatorzy, reprezentujący Sulejowskie Morsy i Stowarzyszenie „Sulejów dla Pokoleń”. – Witam was nie tylko ja, ale też słońce, które pięknie dzisiaj świeci. Dziękuję wam za promowanie naszego miasta i zapraszam do Sulejowa nie tylko podczas takich wydarzeń – rozpoczął burmistrz.

– Przyjechały do nas morsy z 37 klubów, z 77 miejscowości. Frekwencja w tym roku jest większa niż w zeszłym. Uczestnikom podoba się formuła tej imprezy. Lubimy morsować, gdy jest śnieg, mróz i gdy trzeszczy pod stopami, a dzisiaj świeci Słońce, ale jest dobrze, bo nie leje – dodał Marcin Gadomski, jeden z sulejowskich morsów zaangażowany w organizację tego wydarzenia.

O godzinie 11:00 uczestnicy biegu zaczęli się ścigać wokół tak zwanej JOR Polany w Sulejowie. Nie każdy wziął udział w biegu, dlatego po dotarciu na metę przeprowadzono dodatkową rozgrzewkę, a następnie wszyscy chętni mogli wskoczyć do Pilicy, w miejscu sprawdzonych przez sulejowskich strażaków i zabezpieczanym przez ratowników Rejonowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowe w Piotrkowie Trybunalskim.

– Na co dzień morsuję w Pruszkowie. Dzisiaj było bardzo sympatycznie. Piękne krajobrazy i oczywiście organizacja imprezy na najwyższym poziomie. Atmosfera jak zawsze też jest świetna, ponieważ podczas morsowania uwalniają się endorfiny i jesteśmy naładowani pozytywną energią, a gdy widzimy te same twarze to klimat jest fantastyczny – powiedziała tuż po wyjściu z wody pani Basia, jedna z uczestniczek wielkiego morsowania w Sulejowie.

Po zakończeniu kąpieli każdy mógł ogrzać się przy ognisku, napić się gorącej herbaty i zjeść ciepłą zupę. Następnie wręczono upominki zwycięzcom biegu (wyniki – VII Bieg Morsa w Sulejowie – Lista wyścigów (protimer.pl).

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!