Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Prezydent Piotrkowa uzyskał absolutorium i wotum zaufania

Piotrkowscy radni udzielili prezydentowi Juliuszowi Wiernickiemu wotum zaufania oraz absolutorium. Były to główne punkty IV Sesji Rady Miasta.

Sesja rozpoczęła się od debaty nad raportem o stanie miasta. Kolejnym punktem była debata i głosowanie nad absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta za 2023 rok oraz za udzieleniem prezydentowi Juliuszowi Wiernickiemu wotum zaufania.

Głosami 17 za i 4 wstrzymujących udzielono Prezydentowi Miasta wotum zaufania. Z kolei za udzieleniem absolutorium głosowało 13 radnych, jedna osoba była przeciw, a 6 wstrzymało się od głosu.

Podczas dzisiejszej Rady Miasta,17 Radnych udzieliło mi wotum zaufania, 4 Radnych wstrzymało się od głosu i ani jeden nie zagłosował przeciw. Dziękuję za zaufanie i mam szczerą nadzieję na współpracę ze wszystkimi Radnymi dla dobra naszego miasta – napisał prezydent w mediach społecznościowych.

W dalszej części obrad radni przegłosowali również zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej i budżecie miasta na 2024 rok, podjęli decyzję w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości położonych w Piotrkowie Trybunalskim przy ulicach Dmowskiego, Sulejowskiej i Żwirki oraz nabycia do zasobu gminnego udziału ½ części w zabudowanej nieruchomości położonej w Piotrkowie Trybunalskim przy ulicy Wojska Polskiego 62.

Radni przegłosowali także uchwałę w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Piotrków Trybunalski na lata 2024-2030 oraz podjęli decyzję w sprawie utworzenia Piotrkowskiej Strefy Aktywności Gospodarczej.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!