Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Będą zmiany w Piotrkowskiej Karcie Mieszkańca

Podczas najbliższej sesji radni pochylą się nad nowelizacją programu Piotrkowskiej Karty Mieszkańca. Dokument wydawany będzie również dzieciom i młodzieży uczącej się.

Program Piotrkowskiej Karty Mieszkańca ruszył w listopadzie, ale dziś – ze względu na pandemiczne obostrzenia – z wielu zniżek nie możemy jeszcze korzystać. Mimo tego już teraz warto wyrobić sobie kartę. – Kiedy poszczególne ograniczenia będą znoszone i kolejne placówki otwierane mieszkańcy będą mogli od razu korzystać z ulg, jakie daje karta – podkreślają magistraccy urzędnicy dodając, że do tej pory złożono 311 wniosków o wydanie karty. 

Przypomnijmy, że PKM uprawnia o szeregu zniżek w miejskich jednostkach: Ośrodku Sportu i Rekreacji, Miejskim Ośrodku Kultury, Muzeum oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej. 

Karta jest wydawana bezpłatnie na okres dwóch lat. Otrzymać ją może każdy pełnoletni mieszkaniec, który w swoim zeznaniu podatkowym jako miejsce zamieszkania deklaruje Piotrków Trybunalski lub korzysta ze świadczeń piotrkowskiego MOPR.

Już niedługo katalog osób, którym przysługuje PKM zostanie rozszerzony o dzieci, młodzież szkolną oraz studentów. Podczas najbliższej sesji radni zagłosują nad nowelizacją regulaminu.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!