Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Ambitne plany Akademii Piotrkowskiej. Będą kształcić magistrów pielęgniarstwa

Studia II stopnia na kierunku pielęgniarstwo – to najbliższe i bardzo konkretne plany Akademii Piotrkowskiej. Uczelnia nowy kierunek chce wprowadzić od przyszłego roku akademickiego, a studenci i studentki będą korzystać z wiedzy i doświadczenia specjalistów Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. To tylko część planów rozwoju AP, która przymierza się także do kształcenia techników żywności, dietetyków i specjalistów gier video.

Studia magisterskie na kierunku pielęgniarstwo z 20 miejscami Akademia Piotrkowska chce utworzyć już od października 2025. Jak mówi dr hab. Jacek Bonarek, rektor uczelni, będzie to naturalne rozwinięcie oferty, bo akademia od 4 lat kształci pielęgniarki i pielęgniarzy na studiach I stopnia. Zaplecze już jest, a wkrótce zostanie rozbudowane. – Obok sali niskiej wierności, utworzymy salę wysokiej wierności, w której nasi studenci będą mieć zajęcia praktyczne w warunkach wiernie odtwarzających warunki szpitalne – podkreśla rektor.

Wsparciem dla uczelni, teraz i w przyszłości, jest Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie, gdzie studenci pielęgniarstwa uczą się opieki nad pacjentami pod okiem lekarzy i doświadczonych pielęgniarek.

Studia magisterskie na kierunku pielęgniarstwo to nie jest jedyna nowość, jaką w swojej ofercie zapowiada piotrkowska uczelnia. Kolejne to dietetyka i technologia żywienia. Tu partnerami AP będą instytuty Polskiej Akademii Nauk oraz ośrodki Sieci Badawczej Łukasiewicza.

Wcześniej, bo od letniego semestru trwającego roku akademickiego, czyli od lutego 2025, studenci akademii będą mogli specjalizować się w grach wideo. Taka ścieżka kształcenia – „Gry wideo: przeszłość, teraźniejszość, przyszłość” jest nowością na najpopularniejszym kierunku uczelni, czyli na historii. Jak mówi prof. Bonarek, to wykorzystanie specjalistycznej wiedzy studentów historii w projektowaniu gier komputerowych. – Celujemy w niszę na rynku, bo programistów mamy wielu, ale przy grach historycznych brakuje im często specjalistycznej wiedzy dotyczącej np. uzbrojenia – wyjaśnia prof. Bonarek.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!