GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

32 miejsce w Polsce, Wolbórz liderem w powiecie

Wolbórz sklasyfikowany został na 32 miejscu w Polsce w rankingu finansowym samorządu terytorialnego w Polsce w 2020 r. W powiecie piotrkowskim Wolbórz jest nr 1.

W grupie 642 gmin miejsko-wiejskich Wolbórz zajął 32 miejsce, I w powiecie piotrkowskim. – W województwie wyprzedzają nas tylko Poddębice, Stryków i Rzgów. Ranking finansowy samorządu terytorialnego w Polsce w 2020 r. przygotowany został przez Fundację Instytut Studiów Wschodnich (organizatora Forum Ekonomicznego w Karpaczu) we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu. – mówią wolborscy urzędnicy.

Ranking przygotowano w oparciu o dane RIO na koniec 2020 r. – Zbudowaliśmy syntetyczny indeks, który jest pochodną siedmiu wskaźników: udziału dochodów własnych w dochodach ogółem JST, relacji nadwyżki operacyjnej do dochodów ogółem, udział wydatków inwestycyjnych w wydatkach ogółem, obciążenia wydatków bieżących wydatkami na wynagrodzenia i pochodne, udziału środków europejskich w wydatkach, relacji zobowiązań do dochodów oraz udziału podatku dochodowego od osób fizycznych” – podsumował Prof. Bartłomiej Nita z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. 

– To dla nas duże wyróżnienie i efekt naszej pracy, w trudnym przecież dla wszystkich okresie pandemii. Pozyskaliśmy dotacje unijne i krajowe w kwocie 9.911.099,59 zł na współfinansowanie zadań inwestycyjnych i prorozwojowych. Wszystkie zaplanowane inwestycje zostały zrealizowane, a nasze działania dają pewną perspektywę realizacji kolejnych potrzebnych inwestycji. To wszystko zapracowało na 32 pozycję Wolborza w kraju. Bardzo się z tego powodu cieszę. – podsumował Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza. 

Link do rankingu 

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!