AleksandrówWydarzenia

30 tysięcy rzucone w chodnik

30 tysięcy – tyle właśnie będzie kosztowała nas, podatników, przebudowa nowego chodnika w Niewierszynie (gm. Aleksandrów). O co w tym wszystkim chodzi, i kto ponosi winę za tę rozrzutność? To jeden z tematów, jaki był poruszany na jednej z ostatnich w tej kadencji sesji Rady Gminy w Aleksandrowie.

Tytułem wstępu wyjaśnijmy pokrótce, o co chodzi z remontem chodnika w Niewierszynie. W tej sprawie rozmawialiśmy ze Zbigniewem Starostą, dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych. – Najprościej rzecz ujmując, wykonawca chodnika, podczas jego budowy, nie uwzględnił tego, iż droga jest w fatalnym stanie i w najbliższym czasie trzeba będzie ją wyremontować – wyjaśnia dyrektor ZDP. – Wykonawca, czyli w tym przypadku gmina, wybudowała wjazdy na posesje na równi z drogą. W efekcie, teraz musimy podnieść blisko 40 wjazdów tak, aby można było kontynuować dalszą modernizację tej drogi – dodaje Starosta. Na przysłowiowy „chłopski rozum”, jeżeli owe wjazdy nie zostaną podniesione ok. 6 cm, to niemożliwe jest wylanie nowej warstwy asfaltu.

Pytanie w tej sprawie skierował do władz gminy radny Józef Stańczyk. – Chciałbym się dowiedzieć, kto ponosi winę, za to, iż teraz musimy wydać sporą kwotę na „remont” nowego chodnika? W odpowiedzi wójt Dionizy Głowacki odpowiedział, iż wina leży po stronie projektanta chodnika i właściciela drogi. Projektant nie przewidział remontu drogi w swoim projekcie, a i właściciel drogi, przy której jest chodnik, nie zgłaszał uwag – mówił Głowacki. Zupełnie odmiennego zdania był radny Stańczyk, który winą za ten stan rzeczy obarcza wójta. – Inwestorem była gmina, i to ona w pełni ponosi odpowiedzialność za to, że musimy teraz przebudowywać chodnik – ripostował Stańczyk. – Projektant działał na zlecenie gminy, a nie innych jednostek. I to gmina powinna dopilnować, aby projekt był wykonany prawidłowo, a nie zrzucać teraz winę na wszystkich – dodaje radny.

Innym tematem, który w ostatnich dniach jest na ustach wszystkich mieszkańców, to stan jakości wody na ujęciu w Aleksandrowie. Chodzi tutaj o skażenie wody bakteriami z grupy coli. Jak poinformował zebranych Paweł Mamrot, sekretarz gminy – gmina dokłada wszelkich starań, aby jak najszybciej oczyścić wodę. – Mimo iż bakterii jest coraz mniej, wodę nadal trzeba przegotowywać przez 2 minuty – dodał sekretarz. Głos w tej sprawie zabrał również radny, Tomasz Przybył, który zwrócił uwagę na to, iż informacja o skażeniu wody, nie była przekazywana przez urząd dostatecznie sprawnie. – Nie było ogłoszenia ani na stronie urzędu gminy, ani bip-ie, ani na facebook-u gminy. Zostały jedynie rozwieszone kartki z informacją, które nie były nawet podpisane – relacjonował Przybył. – Powiadomiliśmy mieszkańców przez powszechnie przyjęty u nas sposób, czyli kurendę. Niestety mieszkańcy często nie przekazują sobie kartek, a my nie mamy na to wpływu – odpowiedział Mamrot. A informacje o bakteriach, w formie bez podpisu, dostaliśmy od sanepidu, a my nie możemy podpisywać pism innych urzędów – wyjaśniał sekretarz.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
27 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
18 września, 2018 10:21

Oj tam to tylko 30 tys zł a ile będzie kosztowało nas oczyszczanie wodociągów gminych z bakterii?

Anonimowo
Anonimowo
Reply to  Adam
18 września, 2018 11:15

Nie tylko 30tysięcy bo zwołanie w tej sprawie sesji to następne 5 tysięcy .

Mz
Mz
Reply to  Anonimowo
18 września, 2018 16:20

To tylko po to zwolali sesje?

Anonimowo
Anonimowo
Reply to  Adam
20 września, 2018 05:49

Nie tylko ta gmina boryka się z bakteriami w wodzie. Jestem mieszkańcem Opoczna i tu też mamy cole w wodzie i w bialaczowie również. Także dajcie spokoj no jak śledzę wpisy pod artykułami to rzeczywiście można odnieść wrażenie będąc osoba postronna że to po pierwsze nagonka polityczna opozycji przed pazdziernikiem a po drugie że to wina waszego wójta.

Siucok
Siucok
18 września, 2018 11:17

Dionizy opuszcza tonący okręt, a mówią że kapitan zostaje do końca. Teraz to dopiero Mamrot będzie pisał kurendy pochwalne. Najlepiej zwalić winę na ludzi. Zwyczajem w XXI wieku jest telewizja, radio, internet. Teraz w Mszczonowie, jak mają problemu z wodą, to komunikaty nawet RMF FM nadaje. Beczkowozy wożą wodę. Gut, że w Siucicach jest dobra woda. Wy to myślicie, że ludzie to idioci? Stołki zamienią i myślą, że lud to kupi?

Gość.
Gość.
Reply to  Siucok
18 września, 2018 15:35

Nie opuszcza tylko się przesiada.Jeszcze o nim usłyszycie bo to człowiek przedsiębiorczy.

Przedsiębiorczy
Przedsiębiorczy
Reply to  Gość.
19 września, 2018 00:07

Przedsiebiorczy????To chyba jakiś żart?Gdzie miejsca pracy z ostatnich dwóch kadencji przybyło tylko pod adresem urzędu gminy, a obietnice o inwestorach były inne…

Anonimowo
Anonimowo
Reply to  Gość.
19 września, 2018 09:11

Skoro taki biznesmen to czemu trzyma się tak kurczowo władzy i pobiera pieniądze z kasy gminy???

Anonimowo
Anonimowo
Reply to  Siucok
18 września, 2018 16:44

Bardzo brzydka kampania wyborcza… Aż dziwne, że przed wyborami nagle wszystko okazuje się nie tak…mam nadzieję, że ludzie to widzą. Jak zabiegali o inwestycje to było ok. Pamiętajmy, iż klapki nosimy na nogach a nie na oczach. Niech się ludzie nie dadzą omamić festynami, obietnicami i drobnymi upominkami

Anonimowo
Anonimowo
Reply to  Anonimowo
20 września, 2018 05:51

👏

mieszkanka gminy
mieszkanka gminy
Reply to  Anonimowo
21 września, 2018 12:44

Już dawno było nie tak… Tylko teraz wszystko wychodzi

mieszkanka gminy
mieszkanka gminy
Reply to  Siucok
21 września, 2018 12:43

Oczywiście, że kupią…

Anonimowo
Anonimowo
18 września, 2018 16:00

Gdyby nie było wyborów nie było by tematu A że się zbliżają to władza zbija władze A może tak w końcu zdziałajcie coś RAZEM

Mz
Mz
18 września, 2018 16:07

I Paweł taki uczony? Wojt inzynier… Teraz jak Putin wojt manewr zrobil i mysli nam tu druga Rosje zrobić. Z czyjego komitetu startuje Paweł?

pawel
pawel
Reply to  Mz
19 września, 2018 11:06

z komitetu swojego szefa:) przesiadaja sie na stołkacg a do emerytury trzeba jakos dotrzymacccc

rysio
rysio
18 września, 2018 17:09

21 wiek a w gminie Aleksandrow powiadamianie mieszkańców odbywa się w sposób zwyczajowo przyjęty czyli “pocztą pantoflową”. Gratuluję innowacyjności naszym władzą.

Przedsiębiorczy
Przedsiębiorczy
19 września, 2018 00:11

Teraz jest zamiana bo trzeba zrobić tak żeby zjeść ciastko i mieć ciastko 🙂

J23
J23
19 września, 2018 06:49

Nie znam się na aż tak na budowaniu dróg ale w Aleksandrowie też te wyjazdy będą do poprawy. Ktoś pytal z jakiego komitetu startuje Mamrot. Startuje z komitetu swojego władcy Głowackiego. Także tu nic się nie zmienia, wszystko zostaje w rodzinie. Taki manewr przedwyborczy, bo szamba narobili i myślą jak to szambo wypompować.

Anonimowo
Anonimowo
19 września, 2018 08:40

O i odezwali się znawcy tematu przed wyborami. Każdy teraz ekspert i będzie wytykał to i tamto. A gdzie byliście przez cztery ostatnie lata??????Patrzcie obiektywnie- czy obecna władza podkłada komuś przysłowiowe świnie? Nie. Czy wytyka innym, że robią coś jak te prezenty dla dzieci i przez to chcą zdobyć poparcie? Nie. Zachowuje się z klasą. Przypomnicie sobie czasy sprzed wójta Głowackiego. Był taki dobrobyt za jakim tęsknicie? Nie. Było tyle inwestycji? Nie.A na koniec zobaczcie sąsiednie gminy- czy tam są takie publiczne oszczerstwa przedwyborcze? Nie. Każdy kandydat prowadzi kampanię czystą. Tylko tutaj są takie cyrki ale jak się nie ma… Czytaj więcej »

Sołtys
Sołtys
Reply to  Anonimowo
19 września, 2018 11:00

Dyzio już nie kandyduje to daj spokój, podobno Mamrot z Małeckim jest już dogadany…..

anonimowa
anonimowa
Reply to  Anonimowo
19 września, 2018 11:04

aninimie, dobrze,ze patrzysz na sąsiednie gminy- zauwaz jak sie rozwijają a jak jest w aleksandrowie. Drogi to nie wszystko, ludzie stad wyjezdają bo to wiocha. a władza zachowuje się z klasą??? dobre, w jednym przypadku ta “klasa” ubrana” w chamskie odzywki a w drugim z wazeliniarstwem i klanianiem do pasa. a za drzwiami i tak robią i mysla o nas swoje. i widać, ze maja duzo za paznokciami, skoro juz jeden kandydat zrezygnował…

Anonimowo
Anonimowo
Reply to  anonimowa
19 września, 2018 15:20

Kandydat nie zrezygnował tylko stara się o miejsce w radzie powiatu, bo to kasa nie mniejsza a odpowiedzialność żadna.

Przedsiębiorczy
Przedsiębiorczy
Reply to  Anonimowo
19 września, 2018 22:28

4 ostatnie albo lepiej, nie dostałem żadnego zaproszenia żeby porozmawiać o inwestycjach, planach i o tym czego społeczność oczekuje ale już zaproszenia na gminne święto plonów, rajd czy cały plan zabaw na wakacje a i owszem. Ktoś tu pisze o inwestycjach, żeC sie dzieje i robi?Chyba tylko świetlice jedna za drugą stoi pusta i nie służy w pełni mieszkańcom bo stoi tylko.Czasy dotacji nie mogą być porównywane z czasami gdzie ich nie było 🙂

mieszkanka gminy
mieszkanka gminy
Reply to  Przedsiębiorczy
21 września, 2018 12:49

Oczywiście, że czasy dotacji nie mogą być porównywane z czasami gdzie ich nie było , ale niektórzy tego nie rozumieją. Za dotację zrobił tylko te świetlice, które raz na rok będą używane…

mieszkanka gminy
mieszkanka gminy
Reply to  Anonimowo
21 września, 2018 12:46

To teraz powinien być dobrobyt, ale jakoś nie widać. Wójt przespał wiele dotacji…

mieszkanka
mieszkanka
20 września, 2018 09:13

W zamian za strażnice budują świetlice. Dużo mówią, że dla wszystkich mieszkańców. Podczas rajdu mieliśmy przystanek obok nowej świetlicy w Siucicach, tam nadeszła burza i związku z tym chcieliśmy się schronić w budynku, który był otwarty, ale niestety nas wpuszczono, nawet nie zezwolono dzieciom na skorzystanie z toalety. Jak żyje, to z taką podłością się jeszcze nie spotkałam. Po niezbyt miłym zajściu mam wątpliwości, czy świetlice budowane są dla wszystkich?

Anonimowo
Anonimowo
Reply to  mieszkanka
20 września, 2018 13:59

nie wpuścili, bo telewizje ogladali

Powiązane artykuły

Back to top button
27
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x