AleksandrówGminyWażne wiadomościWydarzenia

Skażony wodociąg w części gminy Aleksandrów

Jak informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim, w badaniach jakości wody w części wodociągu publicznego w Aleksandrowie, wykryto przekroczenia wartości bakterii z grupy coli. Oznacza to, że woda nie nadaje się do picia.

Piotrkowski sanepid wydał w tej sprawie komunikat:

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że w badaniach jakości wody z wodociągu publicznego w Aleksandrowie zaopatrującego miejscowości: Aleksandrów, Kawęczyn, Janikowice, Marianów, Sieczka, Niewierszyn, Ostrów, Dąbrówka, Szarbsko, Stara, Justynów, Kol. Stara, Siucice (część), Kol. Siucice, Wolica, Skotniki, Reczków Nowy, Wólka Skotnicka, Brzezie, Wacławów, stwierdzono brak przydatności wody do spożycia ze względu na przekroczenie wartości parametrycznej baterii grupy coli.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny zobowiązał Urząd Gminy w Aleksandrowie do wykonywania badań kontrolnych jakości wody na sieci wodociągu Aleksandrów zasilanej wspomniane miejscowości, celem monitorowania jej jakości i zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego ludności.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!