AleksandrówGminyGorzkowiceGrabicaRęcznoWażne wiadomościWydarzenia

Wójtowie z wotum zaufania i absolutorium

W Aleksandrowie, Gorzkowicach, Grabicy i Ręcznie, odbyły się sesje absolutoryjne. Wszyscy włodarze gmin uzyskali wotum zaufania a także radni głosowali za udzieleniem im absolutorium.

Jak w każdym takim przypadku, radni najpierw debatowali nad raportem o stanie gminy za 2023 rok. Następnie po zapoznaniu się ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za zeszły rok oraz opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej o tym sprawozdaniu, jak również sprawozdaniem finansowym oraz informacją o stanie gmin i stanowiskiem Komisji Rewizyjnych, zdecydowali, że udzielają wójtom wotum zaufania i absolutorium z tytułu wykonania budżetu gminy za 2023 rok.

Paweł Mamrot, wójt gminy Aleksandrów podkreślił, że realizacja wszystkich zadań i osiągnięcie zamierzonych celów to zasługa dobrej współpracy z Radą Gminy i sołtysami, pracy pracowników urzędu, jak również bardzo owocna współpraca z wszystkimi instytucjami i osobami pracującymi w jednostkach podległych gminie.

Rada Gminy Gorzkowice jednogłośnie udzieliła wójtowi Alojzemu Włodarczykowi absolutorium za wykonanie zeszłorocznego budżetu. – Bardzo dziękuję wszystkim byłym i obecnym radnym za wspólną pracę na rzecz lokalnej społeczności. Sukces gminy jest wynikiem wspólnych działań i wysiłków.  Szczególne podziękowania kieruję do pani skarbnik Rity Ociepy jej profesjonalizm i zaangażowanie – mówił podczas czwartkowej sesji wójt Alojzy Włodarczyk.

Bardzo dziękuję za udzielenie absolutorium i wotum zaufania, dziękuję radzie za jednomyślność oraz aprobatę kierunków rozwoju gminy i proponowanych priorytetów. Mam nadzieję, że dalsza współpraca będzie układała się jak najlepiej i kolejne budżety będą sprzyjały jej rozwojowi – mówił z kolei Krzysztof Kuliński, wójt Grabicy.

Wójt gminy Ręczno Kamil Ślusarczyk także podziękował radym za zaufanie, złożył również podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji ubiegłorocznych zadań.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!