Piotrków TrybunalskiSportWażne wiadomościWydarzeniaZapasy

Złoty Murad!!!

Magomedmurad Gadżijew zdobył złoty medal mistrzostw świata Oslo 2021 w zapasach w stylu wolnym w kategorii do 70 kg. Tym samym zostaje pierwszym w historii wolnych zapasów Mistrzem Świata Seniorów. Zapaśnik AKS Piotrków Trybunalski triumfował pokonując reprezentanta Kirgistanu Ernazara Achmatalijewa 2:1.

W finale nasz zapaśnik pokonał zawodnika Kirgistanu 2:1, choć wcześniej przegrywał 0:1. Murad do finału szedł jak burza pokonując wcześniej 4 zawodników: Nicolae Cojocaru (GBR) 9:0, Carlosa Eduardo Romero Millaqueo (CHI) 15:4, Zurabiego Iakobishvili (GEO) 4:1 i Turana Bayramova (AZE) 4:2.

Jestem ogromnie szczęśliwy. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierają i dopingują, bo ten medal to także ich zasługa. Po nieudanym starcie na Igrzyskach Olimpijskich chciałem pokazać, że nadal stać mnie na bardzo dobre wyniki. W takim sezonie jak ten trudno jest dwa razy przygotować wysoką formę, ale dzięki trenerom i pozostałym osobom zaangażowanym w moje przygotowania, udało się tego dokonać – mówi Magomedmurad Gadżijew, mistrz świata w zapasach.

Murad od kilku lat jest częścią naszej piotrkowskiej zapaśniczej rodziny. Bardzo się cieszymy, że nam zaufał, bo ta współpraca przynosi świetne rezultaty. Nie tylko w postaci medali, jakie regularnie zdobywa dla Polski, dla Atletycznego Klubu Sportowego i dla Piotrkowa Trybunalskiego. Murad jest przykładem dla naszych młodych zawodników, a olbrzymią wiedzą, umiejętnościami i radami często się z nimi dzieli. To ma ogromne znaczenie da przyszłości naszego klubu – mówi Marcin Cejnóg, prezes Atletycznego Klubu Sportowego.

Złoty medal mistrzostw świata to największe osiągnięcie w bogatej karierze Magomedmurada Gadżijewa. Oprócz krążka wywalczonego w Oslo, w barwach reprezentacji Polski jeszcze dwa razy stanął na podium czempionatu globu (Paryż 2017 – srebro, Nur-Sułtan 2019 – brąz) i pięć razy mistrzostw Europy (Rzym 2020 – złoto, Ryga 2016 – złoto, Nowy Sad 2017 – srebro, Kaspijsk 2018 – srebro, Bukareszt 2019 – brąz). W 2020 roku triumfował w zawodach Pucharu Świata w Belgradzie, zorganizowanych zamiast odwołanych z powodu pandemii mistrzostw świata. W sezonie 2017/18 przyczynił się do drugiego triumfu AKS Madej Wrestling Team Piotrków Tybunalski w Krajowej Lidze Zapaśniczej. Dwukrotnie był nominowany w plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszych Sportowców Polski. Szansę na drugi w karierze medal mistrzostw świata ma inny piotrkowski zawodnik, Mateusz Bernatek. Wicemistrz globu z 2017 roku, w stolicy Norwegii wystąpi w swojej koronnej kategorii 67 kg i po raz pierwszy pojawi się na macie w sobotę, 9 października.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!