Piotrków TrybunalskiSportWażne wiadomościWydarzeniaZapasy

Murad Gadżijew z AKS Piotrków w finale mistrzostw świata w zapasach!

Murad Gadżijew z AKS Piotrków, reprezentujący Polskę na Mistrzostwach Świata w norweskim Oslo, wywalczył awans do finały zawodów. Sportowiec drugi raz w karierze walczyć będzie w finale światowego czempionatu.

Gadżijew w 2017 roku w Paryżu, w walce tytuł mistrzowski przegrał z Gruzinem Iakobishvili, którego w norweskiej stolicy ograł niczym profesor zapasów. Zawodnik AKS Piotrków Trybunalski w drodze do finału musiał stoczyć cztery pojedynki:
Q➡Nicolae Cojocaru (GBR) 9:0
1/8➡Carlos Eduardo Romero Millaqueo (CHI) 15:4
1/4➡ Zurabi Iakobishvili (GEO) 4:1
1/2➡Turan Bayramov (AZE) 4:2

Nasz reprezentant w walce o tytuł mistrzowski zmierzy się z Kirgizem, Ernazarem Akmatalievem, który w ćwierćfinale ograł irańskiego mistrza świata juniorów, a w półfinale pokonał silnego Rosjanina. W historii polskich zapasów stylu wolnego mieliśmy sześciu zawodników, którzy stawali na drugim stopniu podium MŚ. Oprócz Murada byli to Paweł Kurczewski (1971),Władysław Stecyk (1977), Marian Skubacz (1981), Adam Sandurski (1982,1983) oraz Marek Garmulewicz (1998).

Zawodnik piotrkowskiego AKS stoi więc przed ogromną szansą przejścia do historii polskich zapasów jako pierwszy Mistrz Świata Seniorów w zapasach w stylu wolnym.

RELACJA Z FINAŁÓW OD GODZINY 18.00 https://uww.org/event/world-championships-55

PZZ/artjan

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!