reklama
Piotrków TrybunalskiSportWażne wiadomościWydarzenia

Czas na olimpijski występ Gadżijewa. Zawodnika piotrkowskiego AKS, na macie zobaczymy w piątek

Magomedmurad Gadżijew w piątek nad ranem rozpoczyna walkę na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Piotrkowski zawodnik startuje w zapasach w stylu wolnym w kategorii 65 kg.

Magomedmurad Gadżijew to multimedalista międzynarodowych zawodów – ma w dorobku krążki z mistrzostw świata i Europy, Pucharu Świata i Igrzysk Europejskich, ale w bogatej kolekcji brakuje mu medalu olimpijskiego. Igrzyska w 2016 roku w Rio de Janeiro nie były dla niego udane, ponieważ rywalizację zakończył niespodziewanie już na pierwszej rundzie. Do Tokio poleciał jednak jako dużo bardziej dojrzały i doświadczony sportowiec, odpowiednio ukształtowany pod względem fizycznym i mentalnym. W ostatniej fazie przygotowań, formę szlifował m.in. na obozach w Zakopanem i rodzinnym Dagestanie, gdzie koncentrował się na technice a także miał okazję trenować nad Morzem Czarnym. Bardzo ważnym elementem w końcowym etapie jest zejście do odpowiedniej wagi, w czym bardzo pomocne są konsultacje z dietetykiem przeprowadzane regularnie od dłuższego czasu.

To są moje drugie igrzyska. W porównaniu do poprzednich, teraz patrzę na wszystko w inny sposób. Do rywalizacji podejdę tak, żeby potem niczego nie żałować; żeby nie powiedzieć: „to, albo tamto mogłem zrobić inaczej”. Z takim nastawieniem staram się wychodzić na każde zawody, ale teraz takie podejście jest szczególnie ważne. Bardzo się cieszę z tego, że przed startem w Tokio udało się zrobić to, co zostało zaplanowane. Ze zdrowiem też jest wszystko w porządku, ominęły mnie poważne kontuzje. Wygląda na to, że w końcu będę walczył całkowicie zdrowy – mówi Magomedmurad Gadżijew, reprezentant Polski na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Jest zdrowie, jest dobra forma, jest kondycja, nie ma żadnych problemów. Pani profesor Jadwiga Malczewska-Lenczowska z Instytutu Sportu w Warszawie, która opiekuje się Muradem, także jest zadowolona z wyników badań. Wszystko wskazuje na to, że w Tokio będzie w optymalnej dyspozycji – mówi Jusup Abdusałamow, trener reprezentacji Polski w stylu wolnym.

Piotrkowski wolniak na olimpijską matę wyjdzie w piątek nad ranem około 4:30 polskiego czasu. Jego pierwszym przeciwnikiem w rywalizacji do 65 kg będzie Georgios Pilidis. Jeśli pokona Greka, w ćwierćfinale zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku Gadżimurad Raszidow (Rosja) – Wazgen Tewanian (Armenia). Półfinały zaplanowane są na ten sam dzień na godzinę 11:15. Repasaże i pojedynki o medale w tej kategorii zaplanowano na sobotnią sesję, która rozpocznie się o 11:45. Transmisje dostępne są na antenach Telewizji Polskiej, w Eurosporcie oraz w internetowym serwisie player.pl, w którym można śledzić rywalizację zapaśników na żywo na wszystkich trzech matach.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!