GminyWażne wiadomościWydarzenia

Zdrowy weekend w Gomulinie

Pierwsze z czterech „Dni promocji zdrowia i rehabilitacji dla osób z powiatu piotrkowskiego” za nami!

Wczoraj na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gomulinie (gm. Wola Krzysztoporska) wszyscy zainteresowani, mogli bezpłatnie skorzystać z prozdrowotnej oferty Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim.

Z badań spirometrycznych wraz z fachową konsultacją lekarza pulmonologa skorzystało ponad 80 osób. Dodatkowo można było wziąć udział w zajęciach ruchowych i oddechowych z fizjoterapeutami oraz uczestniczyć w warsztatach kulinarnych z tworzenia zdrowych posiłków pod czujnym okiem dietetyka.

– Gratuluje szpitalowi cennej inicjatywy i doskonale przygotowanego wydarzenia. Cieszę się, że mieszkańcy powiatu piotrkowskiego mogą w ten sposób zadbać o swoje zdrowie. – powiedział starosta Piotr Wojtysiak, który także poddał się badaniu spirometrem.

– Składamy serdeczne podziękowania za organizację i przeprowadzenie wydarzenia pracownikom naszego szpitala, w tym pani dietetyk, pracownikom z działu rehabilitacji, lekarzom i pielęgniarce z poradni pulmonologicznej, działowi promocji szpitala, a także pani Beacie Gawryszczak, członkiniom KGW w Gomulinie za czynne włączenie się w warsztaty kulinarne oraz druhom z OSP Gomulin. za pomoc w organizacji przedsięwzięcia. – powiedziała Edyta Wieczorek-Wieczorkiewicz – dyrektor szpitala.

Zadanie zrealizowane zostało w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego ŁÓDZKIE NA PLUS 2022. Kolejne „zdrowe soboty” zaplanowano 20 sierpnia w Gorzkowicach, 10 września w Rozprzy i 24 wrześnie w Łękach Szlacheckich.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!