Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

„Zapuszkowani” składają puszki dla WOŚP

Osadzeni piotrkowskiego Aresztu Śledczego składają puszki dla wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do złożenia jest ponad tysiąc skarbonek. Więźniowie zapewniają, że do finału na pewno zdążą.

Puszki w piotrkowskim areszcie składane są od lat. Każdego roku grupa osadzonych misternie, jedna po drugiej składa skarbonki na finałowa akcję fundacji Jerzego Owsiaka.

Składamy puszki dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i trochę tych puszek jest, bo w sumie mamy już złożonych około 900. “Robota” idzie w miarę szybko, bo czas potrzebny na złożenie jednej sztuki to około 30 sekund. Nie mamy specjalnego systemu składania puszek. Na pewno najpierw trzeba złożyć zgodnie z linią zagięć, potem złożyć i pospinać. Najpierw ścianki boczne, potem dno i górę – mówią w rozmowie z nami osadzeni piotrkowskiego aresztu. – Pomagamy, bo chcemy wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w taki sposób jaki możemy. Ciężko byłoby wspomóc akcje finansowo, ale bardzo chętnie pomagamy tak jak możemy – dodaje mężczyzna.  

Kapitan Cezary Jabłoński, rzecznik prasowy aresztu śledczego w Piotrkowie Trybunalskim przyznaje, że osadzonych do pracy na rzecz WOŚP nie trzeba namawiać.  

W tym roku puszek do złożenia jest około tysiąc. Praca idzie im dosyć szybko, chociaż ci konkretni osadzeni, składają puszki po raz pierwszy. No ale to wiadomo, pierwsze kilkadziesiąt puszek i już można nabrać takiej wprawy, że czas na jej złożenie wynieść może faktycznie około 30 sekund – mówi z uśmiechem rzecznik AŚ w Piotrkowie. – Puszki do naszej jednostki trafiły mniej więcej przed tygodniem. Składane są tak wcześnie zapewne ze względów organizacyjnych. Puszki muszą być oddane do sztabu, tam muszą być zaplombować i dopiero sztab przekazuje je wolontariuszom podczas specjalnej od[prawy – dodaje kpt. Cezary Jabłoński.

Dariusz Cecotka, szef sztabu dla którego składane sa puszki, nie zadowolony z dotychczasowej współpracy z aresztem.

Oczywiście, że jesteśmy zadowoleni i cieszymy się, że współpracuje z nami Areszt Śledczy w Piotrkowie Trybunalskim, z którym już od kilku dobrych lat współpracuje z naszym sztabem. W tym roku osadzeni mają do złożenia ponad 1000 puszek, tak więc jest to dla nas bardzo duża pomoc. Sztab posiada 1000 puszek, a tylko około 8 osób do pracy, więc to dla nas bardzo duża pomoc – mówi D.Cecotka.

Przypomnijmy, że najbliższy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 28 stycznia 2024 roku, pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Mottem zbiórki jest „Tu wszystko gra OK!”.

 

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!