SportWażne wiadomościWydarzeniaZapasy

Zapaśniczki AKS ponownie na podium Mistrzostw Polski Juniorek

Nikola Dytrych i Patrycja Wochna potwierdziły przynależność do ścisłej krajowej czołówki. Obie zapaśniczki AKS ponownie stanęły na podium mistrzostw Polski juniorek, które odbyły się w Chełmie.

Ubiegły rok był dla Nikoli Dytrych i Patrycji Wochny bardzo udany, ponieważ stanęły na podium w dwóch najważniejszych zawodach sezonu: mistrzostwach Polski juniorek i mistrzostwach Polski seniorek. Ten drugi turniej był ważny z perspektywy całego klubu, ponieważ były to pierwsze medale kobiecych mistrzostw w kategorii seniorek w historii Atletycznego Klubu Sportowego. W weekend w Chełmie obie zapaśniczki potwierdziły przynależność do krajowej elity ponownie zajmując miejsca na podium mistrzostw Polski juniorek – Nikola Dytrych wywalczyła brąz w wadze 53 kg, a Patrycja Wochna srebro w wadze 72 kg. Piąte miejsce w wadze 59 kg zajęła kolejna zawodniczka piotrkowskiego klubu, Aleksandra Skudlara.

To, co warte jest podkreślenia w przypadku dziewczyn, to ciągły, regularny, nieprzerwany rozwój. Dzięki sumiennemu podejściu do treningów, pokonują kolejne szczeble zapaśniczego wtajemniczenia. I, co bardzo ważne, nie spoczywają na laurach, tylko dalej dążą do podnoszenia swoich nieprzeciętnych umiejętności. To nie są słowa na wyrost, bo takie zawody jak mistrzostwa Polski to wystarczające pole do weryfikacji, sito jest naprawdę gęste – mówi Angelika Dytrych, trener kobiecej sekcji Atletycznego Klubu Sportowego.

Mistrzostwa Polski seniorek w tym roku zostały zaplanowane na połowę września w Rzeszowie.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!