Piotrków TrybunalskiSportWażne wiadomościWydarzeniaZapasy

Mateusz Bernatek najlepszy w Memoriale Władysława Pytlasińskiego!

Mateusz Bernatek został triumfatorem 67. Memoriału Władysława Pytlasińskiego, prestiżowego międzynarodowego turnieju zapaśniczego odbywającego się w Polsce. Zawodnik AKS Piotrków nie miał sobie równych w kategorii 72 kg. Piąte miejsce w wadze 87 kg wywalczył inny przedstawiciel piotrkowskiego klubu, Patryk Robaszek.

W Warszawie wystartował 67 Memoriał Władysława Pytlasińskiego. – Mateusz Bernatek triumfuje pierwszego dnia zawodów na warszawskich matach.

Mateusz Bernatek, który po trzech zwycięskich pojedynkach stanął na najwyższym stopniu podium kategorii do 72kg. Piotrkowianin rozpoczął turniej od zwycięstwa (3:1) nad podopiecznym Dawida Świerada, szwedzkim klasykiem Henrikiem Dahlenem. Kolejno odprawił z kwitkiem przez przewagę techniczną Ukraińca Aleksa Razora, by w ostatnim boju w ten sam sposób ograć Litwina, Adomasa Grigaliunasa.