Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Za darmo sprawdź i ustaw światła

Od dziś (20.10) policja prowadzi kampanię pn. „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Ma ona na celu uświadomienie kierującym wpływu jakości i stanu oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Działania potrwają do 15 grudnia 2022 r.

W ramach kampanii w kolejnych sobotach 22.10, 5.11, 19.11 i 3.12.2022 r. na wybranych stacjach kontroli pojazdów – w Piotrkowie Trybunalskim to stacja WORD przy ulicy Glinianej – kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w samochodach. Pamiętajmy, że dla bezpieczeństwa jazdy ważny jest stan wszystkich elementów oświetlenia: żarówek, lamp oraz ustawienie świateł.

– Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego. Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Ma to szczególne znaczenie w warunkach jesienno-zimowych – zaznacza st. asp. Izabela Gajewska z piotrkowskiej policji.

W Piotrkowie do akcji włączyła się stacja kontroli pojazdów z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego z ulicy Glinianej 17. Badania będą wykonywane od 8:00 do 16:00. Dodatkowe informacje uzyskać można pod numerem telefonu: 44 646 68 73.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: