Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Za chwilę rusza remont “ryneczku”

W najbliższych tygodniach rozpocznie się jedna z najważniejszych tegorocznych inwestycji – modernizacja ul. Wojska Polskiego na tzw. “ryneczku”. Droga będzie przebudowana na odcinku, od wiaduktu kolejowego do al. Armii Krajowej.

W Urzędzie Miasta dobiegła końca procedura wyboru wykonawcy inwestycji. Zrealizuje ją konsorcjum piotrkowskich firm, które złożyło najkorzystniejszą ofertę. Koszt modernizacji wyniesie blisko 13,3 mln zł.

Przebudowa ul. Wojska Polskiego będzie bardzo trudną i złożoną inwestycją. Prace drogowe, które będą widoczne gołym okiem, to tylko część całej inwestycji. Najtrudniejszym i najważniejszym etapem jest modernizacja zniszczonego kanału rzeki Strawy.
– Będziemy musieli rozkopać ulicę i poprzekładać wszystkie media. To wszystko będzie bardzo praco- i czasochłonne – wyjaśniają magistraccy urzędnicy.
Kiedy zakończą się roboty przy kanale rzeki Strawy oraz przy układaniu wszelkich instalacji na plac budowy wejdą drogowcy, którzy wykonają podbudowę pod chodniki i jezdnię, a elektrycy ustawią nowe oświetlenie.
Po przebudowie u zbiegu ulic Polnej i „starej” Łódzkiej powstanie rondo, które upłynni ruch na ul. Wojska Polskiego.

Dodatkowo ul. Łódzka zostanie udrożniona poprzez włączenie jej w rondo Solidarności. – Będzie to odrębne zadanie. Obecnie przygotowujemy projekt budowlany i po przygotowaniu kompletnej dokumentacji ogłosimy przetarg – wyjaśnia Małgorzata Majczyna, Dyrektor Biura Inwestycji i Remontów.

Zgodnie z założeniami przebudowa ma się odbywać w dwóch częściach: od wiaduktu do ul. Polnej oraz od ul. Polnej do al. Armii Krajowej. Przebudowa ul. Wojska Polskiego powinna zakończyć się jesienią przyszłego roku.

0 0 vote
Article Rating

Powiązane artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawdź także
Close
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x