KulturaNadchodzące wydarzeniaPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

X Fly Fest już w ten weekend

Na lotnisku w Piotrkowie Trybunalskim w ten weekend odbędzie się największa plenerowa impreza w regionie łódzkim. Wydarzenie o tyle interesujące, że są to w tym roku jedne z największych pokazów lotniczych w Polsce.

Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej, w którym szkolą się miłośnicy lotnictwa z całej Polski, od 10 lat organizuje pokazy lotnicze. Ich organizatorem jest tomaszowianin z urodzenia, Marcin Pampuch, pilot aeroklubowy. 
– W tym roku na niebie gwiazdami pokazów będą ORLIKI – wojskowy zespół akrobacyjny składający się z sześciu samolotów oraz przeloty samolotów transportowych CASA 295. Będą też akrobacje solo i przeloty w wykonaniu jedynego Polaka latającego dla Red Bulla Łukasza Czepieli. W programie także pokazy śmigłowca BO105, akrobacja w wykonaniu pilotów trzech samolotów ORLEN Grupa Żelazny, a także prawdziwa bitwa powietrzna, którą przygotował zespół sześciu samolotów Retro Sky Team. – powiedział Marcin Pampuch dyrektor pokazów.

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji na niebie, które przygotowali organizatorzy. Na finał pokazów, w sobotę z lotniska wzbiją się, w ramach Balonowej Fiesty balony na ogrzane powietrze. Pokazom towarzyszy każdego roku wystawa sprzętu lotniczego producentów i dystrybutorów działających na terenie województwa łódzkiego. Dla dzieci będzie lotnicze wesołe miasteczko oraz mnóstwo food trucków. Wstęp na pokazy lotnicze od godz. 13.00 jest darmowy, jedynie parking jest płatny 20 zł. Pokazy lotnicze będą trwały przez sobotę i niedzielę 2 i 3 lipca 2022 r. 

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!