Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Lotnicze akrobacje i wojskowe myśliwce – trwa Fly Fest 2024 – ZDJĘCIA

Festiwal lotniczy w Piotrkowie Trybunalskim ma już swoją historię. W tym roku będzie to już XII edycja FLY FEST. Pokazy lotnicze zaczęto organizować w Piotrkowie w 100-lecie lotniska w roku 2013. Dziś Fly Fest stał się już rozpoznawalną marką na mapie europejskich pokazów lotniczych.

Jesteśmy jednym z nielicznych organizatorów pokazów w Polsce, który nie biletuje tego wydarzenia, do nas, na teren pokazów wchodzi się za darmo. Wymaga to od nas ogromnego wysiłku organizacyjnego (jest nas zaledwie garstka osób, pracowników Aeroklubu) aby zdobyć zaufanie sponsorów i partnerów, miłośników awiacji, którzy decydują się finansować nasz lotniczy festiwal. – powiedział Marcin Pampuch dyrektor Aeroklubu w Piotrkowie. 

W tym roku organizatorzy przygotowali  spektakularne pokazy w wykonaniu Scandinavian Airshow polegające na spacerze po skrzydłach lecącego samolotu dwóch pięknych kobiet SkyCats, to jedna z największych obecnie atrakcji pokazowych na świecie. Z polskich gwiazd znanych na całym świecie przyleci na pokazy Łukasz Czepiela na samolocie CarbonCub, który wylądował już na molo w Sopocie, na największym wieżowcu w Dubaju, a ostatnio na stadionie we Wrocławiu. 

Są u nas tradycyjnie piloci akrobacyjni z grupy ORLEN Żelazny oraz piloci ze Słowacji, którzy zaprezentują bitwę powietrzną. Będą też samoloty odrzutowe Polskich Sił Powietrznych FA 50, także warto nas odwiedzić jeszcze w jutro, czyli w niedzielę. Na płycie lotniska na całe rodziny czekać będzie także wesołe miasteczko i mnóstwo foodtrucków oraz stoisk z gadżetami i lotniczymi zabawkami – dodał Marcin Pampuch.  

W tym roku lotnisko w Piotrkowie odwiedzili ważni goście: Minister Infrastruktury, prezesi instytucji zarządzających lotnictwem w Polsce  ULC i PAZP) oraz prezesi lotniczych spółek (Polskie Porty Lotnicze), którzy widzą potencjał szkoleniowy lotniska w Piotrkowie Trybunalskim i pomagają Aeroklubowi w planowanych projektach inwestycyjnych rozbudowy infrastruktury lotniska w Piotrkowie. 

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!