RozprzaWydarzenia

Wzorcowe gospodarstwo Tarnowskich

Źródło: UG Rozprza

Państwo Stanisława i Andrzej Tarnowscy wraz z synem Maciejem oraz synową Ewą wspólnie prowadzą 80-hektarowe gospodarstwo rolne, wyspecjalizowane w uprawie zboża oraz hodowli trzody chlewnej. Obecnie gospodarstwo produkuje ok 4 tys. warchlaków w ciągu roku. Jednorazowo natomiast hodowanych jest 200 loch oraz ok. 900 warchlaków. Całe gospodarstwo jest zautomatyzowane i nowoczesne. Chlewnia wybudowana została w 2010 roku, a park maszynowy obsługujący produkcję zakupiono m.in. dzięki dofinansowaniu z Programu Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Gospodarstwo stale się rozwija, budowana jest nowa chlewnia. Docelowo, po zakończonej inwestycji, produkowane będzie ok. 16 tysięcy warchlaków. Całość inwestycji to ok. 5 milionów złotych. Aktualnie został złożony wniosek o dofinansowanie na kwotę ok. 900.000 zł. Celem jest nowoczesna produkcja rolna, wyspecjalizowana w hodowli zdrowych warchlaków, priorytetem zaś bezpieczeństwo i wysoka bioasekuracja gospodarstwa. Związana jest ona m.in. z pojawieniem się w niektórych miejscach kraju Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF).

W tym roku w związku z 25-leciem Agroligi, gospodarstwo Państwo Tarnowskich otrzymało złoty medal 25-lecia. Ale to nie jedyne wyróżnienia. W ciągu ostatnich kilku lat Tarnowscy zdobyli dziesiątki nagród. Gratulacje przekazali im osobiście również prezydenci Polski: Bronisław Komorowski oraz Andrzej Duda. Państwo Tarnowscy udzielają się także społecznie.

W tym roku Andrzej Tarnowski został wybrany przez Biuro Powiatowe w Piotrkowie Tryb. Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego starostą dożynkowym Dożynek Powiatowych Powiatu Piotrkowskiego, które odbędą się 16 września w Rozprzy.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x