Grabica

Zwrot akcyzy na paliwo rolnicze

Źródło: UG Grabica

Wszystkim rolnikom posiadającym grunty rolne na terenie gminy Grabica przypominamy o możliwości odzyskania części pieniędzy wydanych na zakup oleju napędowego używanego do produkcji rolnej. Aby otrzymać zwrot podatku należy złożyć odpowiedni wniosek z dołączonymi do niego fakturami VAT, dokumentującymi wydatki poniesione na paliwo (faktury wystawione od 1 sierpnia 2018 do 31 stycznia 2019 roku). Do końca lutego wnioski przyjmują pracownicy Urzędu Gminy w Grabicy w pokojach numer: 17, 23 oraz w kasie na parterze budynku.

Od 2019 r. obowiązują nowe przepisy dotyczące zwrotu podatku akcyzowego. W ubiegłym roku zwrot akcyzy przysługiwał do 86 litrów paliwa na hektar, natomiast obecnie limit ten został podwyższony do 100 litrów na hektar.

2019 rok jest pierwszym, kiedy wprowadzono dodatkowy limit paliwa dla hodowców bydła. Od nowego roku będzie im przysługiwał limit ustalony jako 30-krotność stawki podstawowej na każdą dużą jednostkę przeliczeniową (DJP) bydła, według stanu średniorocznego za rok poprzedzający, tj. 2018 r. Tutaj także obowiązuje zasada, że zwrot przysługuje do paliwa faktycznie zakupionego – na podstawie przedłożonych z wnioskiem faktur. Pamiętać jednak trzeba, że do wniosku o zwrot trzeba będzie załączyć zaświadczenie od kierownika biura powiatowego ARiMR o ilości hodowanego bydła.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x