Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Nowy kierownik ARiMR

Sławomir Ogrodnik został nowym kierownikiem piotrkowskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zastąpił na tym stanowisku odwołaną Katarzynę Miśkiewicz.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) powstała w 1994 r. w celu wspierania rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich. ARiMR została wyznaczona przez rząd do pełnienia roli akredytowanej agencji płatniczej. Zajmuje się wdrażaniem instrumentów współfinansowanych z budżetu Unii Europejskiej oraz udziela pomocy ze środków krajowych. Agencja, jako wykonawca polityki rolnej, ściśle współpracuje z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W ostatnim czasie nastąpiła na stanowisku kierownika agencji. Obowiązki objął Sławomir Ogrodnik, który związany jest z ARiMR od wielu lat. – Jesteśmy w szczycie gorącego okresu, bowiem trwa obsługa płatności końcowych z tytułu dopłat bezpośrednich i obszarowych za 2023 rok. Jesteśmy także w trakcie bardzo ważnego zadania, ponieważ kończymy realizacje wniosków dotyczących dopłat dla producentów kukurydzy poszkodowanych przez suszę i wojnę na Ukrainie. Do naszego biura wpłynęło 1241 wniosków, a realizację wypłat dokonaliśmy w blisko 800 przypadkach – mówi Sławomir Ogrodnik.

Foto: D.Kowalski
4.2 6 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!