Wydarzenia

Wyjątkowo pracowity weekend strażaków

To chyba jeden z najbardziej pracowitych weekendów jakie zanotowali strażacy w mieście i powiecie piotrkowskim. W sumie kilkadziesiąt zgłoszeń wpłynęło do Centrum Powiadamiania PSP w Piotrkowie.

– Pomiędzy piątkiem a niedzielą przyjęliśmy zgłoszenia dotyczące 5 pożarów, w tym: pożaru sadzy w jednym z domów w Łazach Dąbrowie, pożaru śmieci, we Władysławowie w gm. Grabica paliło się rżysko i 7 balotów słomy, a także nadpaliła się prasa do słomy. Tam z żywiołem walczyły 3 zastępy straży. Ponadto, na S8 zapaliło się koło w samochodzie ciężarowym. Pożar jednak został ugaszony przez kierowcę ciężarówki przed przyjazdem strażaków – informuje st. kpt. Piotr Kaźmierczak, oficer prasowy KM PSP w Piotrkowie. – Strażacy zanotowali dodatkowo 37 miejscowych zagrożeń, w tym usunęli 18 gniazd owadów.

W piątek strażacy interweniowali także na stacji paliw w Grabicy. O 19.24 wpłynęło zgłoszenie, że samochód dostawczy stoczył się i uderzył w instalację LPG przy zbiorniku z gazem. Według właściciela stacji, ze zbiornika wyciekło 2840 litrów ciekłego gazu. Pracownicy i klienci stacji zostali ewakuowani przed przyjazdem straży. – Działania ratownicze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ograniczeniu wycieku przy pomocy dwóch kurtyn wodnych, zamknięciu zaworów na fazie ciekłej i gazowej ograniczających wyciek gazu, odholowaniu samochodu dostawczego w bezpieczne miejsce bezpieczne – powiedział st. kpt Piotr Kaźmierczak.

W sobotę w gminie Grabica w żwirowisku utonął 45-letni mężczyzna, natomiast niedziela to dwa poważne wypadki na DK12, o których także informowaliśmy na Piotrkowskim24.

Do trzeciego wypadku doszło około godziny 20.00 na DK1 w okolicach wiaduktu „bełchatowskiego”. Rozbiły się dwa samochody osobowe – vw tiguan i renault kadjar. Utrudnienia występowały na pasach jezdni w obu kierunkach jazdy. Lekko ranne zostały 4 osoby. Wszyscy poszkodowani opuścili pojazdy przed przybyciem ratowników.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!