Wydarzenia

DK12: 2 wypadki, 9 osób rannych, 4 rozbite samochody, kilometry korków

Do dwóch groźnych wypadków doszło w niedzielę po południu na DK12 pomiędzy Piotrkowem a Sulejowem. Do pierwszego doszło w Poniatowie, drugi zdarzył się w Przygłowie. W sumie, w obu zdarzeniach rannych zostało aż 9 osób, rozbite zostały 4 samochody, w akcji ratunkowej udział brały 2 śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do wypadku w Poniatowie doszło około 16.30. Kierujący skodą mieszkaniec Kielc, prawdopodobnie by uniknąć zderzenia z poprzedzającym go pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z mazdą. W wyniku wypadku 3 osoby zostały ranne. Kierowca mazdy helikopterem LPR został przetransportowany do szpitala. Pasażerka z mazdy oraz kierujący skodą zostali przewiezieni karetkami do szpitala w Piotrkowie.

Niemal godzinę później, w Przygłowie (na wysokości strażnicy OSP), kierujący osobowym volvo jadąc od Sulejowa, z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z vw golfem. Kierowca golfa śmigłowcem został przetransportowany do szpitala. Samochodem podróżowały 4 osoby, a w drugim pojeździe 2 osoby. Poszkodowani z volvo trafili do szpitala w Opocznie.

Droga przez kilka godzin była nieprzejezdna. Ciężarówki kierowane były objazdem przez Tomaszów Mazowiecki, a osobówki przez Kałek.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x