Piotrków TrybunalskiSportWydarzenia

Zwycięski team

Źródło: Biuro prasowe AKS Madej Wrestling Team

AKS Madej Wrestling Team z piątym zwycięstwem w obecnym sezonie PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej. Wyjazdowa wygrana 30:8 z zespołem Lotto Zapasy Bydgoszcz, oznacza, że broniąca tytułu drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie A i w półfinale zmierzy się z KS Budowlani Łódź.

Spotkanie rozpoczęło się od triumfu zawodniczki gospodarzy, Magdaleny Głodek, która w końcówce walki z Angeliką Dytrych przeprowadziła kluczowe akcje. Ponieważ wystąpiła w tym starciu jako „joker”, Lotto Zapasy Bydgoszcz otrzymały dodatkowy punkt.

Krzysztofowi Bieńkowskiemu najwyraźniej posłużyły górskie spacery, częste podczas zgrupowania reprezentacji Polski, które w grudniu odbyło się w Zakopanem. Zawodnik występujący w stylu wolnym w kategorii do 65 kg zwyciężył 11:4, choć przez moment jego rywal, Bartosz Stawinoga, wykorzystał chwilę dekoncentracji Bieńkowskiego, przeprowadził zaskakującą kontrę i mógł nawet wygrać przez tusz.

Kolejnym zawodnikiem na macie był Dawid Szkodziński. Piotrkowianin, który niedawno zmagał się z kontuzją stawu skokowego, zaliczył udany pierwszy występ w tym sezonie w barwach AKS Madej Wrestling Team. Pokonał przed czasem Marcina Kunysza, świetnie prezentując się przede wszystkim w walce w parterze.

Klasę w kolejnej walce zaprezentowała Katarzyna Mądrowska, wielka nadzieja zapasów w naszym kraju. Aktualna mistrzyni Polski również nie pozwoliła rywalce na walkę w pełnym wymiarze czasowym, dzięki czemu obrońcy tytułu wyszli na prowadzenie 12:5.

Gorszy od poprzedników nie chciał być Patryk Dublinowski, który już po minucie starcia z Robertem Świerblewskim prowadził 8:0, dzięki kombinacji wózków. Chwilę potem na tablicy pojawił się wynik 12:0, co oznaczało trzecią z rzędu wygraną przez piotrkowian walkę przed czasem.

Mateusz Bernatek, po raz drugi w sezonie, odczuł trudy walki w wyższej kategorii wagowej 75 kg. Wicemistrz świata dzielnie stawił czoła Jakubowi Timowi, ale przegrał minimalnie 4:5.

Z roli „jokera” skutecznie wywiązała się Natalia Strzałka. Pokonała przed czasem Patrycję Pochowską, co oznaczało, że zdobyła dla AKS Madej Wrestling Team, nie cztery, a pięć punktów.

Ósma walka wieczoru również zakończyła się triumfem przed czasem piotrkowskiego zawodnika. Zbigniew Baranowski, reprezentant kraju w stylu wolnym, cierpliwie wypunktował Łukasza Dublinowskiego.

Na szybkie rozstrzygnięcie walki postawił Radosław Grzybicki, który potrzebował niespełna półtorej minuty, by rozprawić się z Michałem Rusem. Było to już siódme wygrane starcie piotrkowian, którzy aż sześć pojedynków zakończyli przed czasem.

Zwycięstwo z ekipą Lotto Zapasy Bydgoszcz 30:8 oznacza, że AKS Madej Wrestling Team zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie A i w półfinale zmierzy się z KS Budowlanymi Łódź. W ostatnim grupowym meczu sezonu obrońcy tytułu zmierzą się 3. stycznia z WZS WKS Grunwald-KS Sobieski Poznań we własnej hali.

Lotto Zapasy Bydgoszcz – AKS Madej Wrestling Team 8:30 (małe punkty 15:90):

zapasy kobiet 53 kg: Magdalena Głodek (J) – Angelika Dytrych 4:1 (małe punkty 6:2),

styl wolny 65 kg: Bartosz Stawinoga – Krzysztof Bieńkowski 1:3 (małe punkty 4:11),

styl klasyczny 59 kg: Marcin Kunysz – Dawid Szkodziński 0:4 (małe punkty 0:12),

zapasy kobiet 63 kg: Kamila Pyżewska – Katarzyna Mądrowska 0:4 (małe punkty 0:12),

styl wolny 85 kg: Robert Świerblewski – Patryk Dublinowski 0:4 (małe punkty 0:12),

styl klasyczny 75 kg: Jakub Tim – Mateusz Bernatek 3:1 (małe punkty 5:4),

zapasy kobiet 75 kg: Patrycja Pochowska – Natalia Strzałka (J) 0:5 (małe punkty 0:13),

styl wolny 125 kg: Łukasz Dublinowski – Zbigniew Baranowski 0:4 (małe punkty 0:12),

styl klasyczny 98 kg: Michał Rus – Radosław Grzybicki 0:4 (małe punkty 0:12).

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!