reklama
SportZapasy

Magomedmurad Gadżijew gotowy na mistrzostwa świata

Magomedmurad Gadżijew, zawodnik AKS MADEJ WRESTLING TEAM, jest jednym z liderów reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w zapasach, które rozpoczynają się w Budapeszcie w sobotę, 20 października. Piotrkowski zawodnik będzie rywalizował w kategorii 65 kg w stylu wolnym.

Piotrkowski zawodnik to jeden z kandydatów do medalu, który podczas węgierskiego turnieju postara się drugi raz z rzędu stanąć na podium – w ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Paryżu zajął drugie miejsce.

Magomedmurad Gadżijew świetnie radzi sobie także w mistrzostwach Europy, w których od trzech lat nie wypada poza najlepszą trójkę. W maju w Kaspijsku wywalczył srebro, podobnie jak w 2017 roku w Nowym Sadzie. Mistrzostwa Europy, odbywające się w Rydze w 2016 roku, zakończył z kolei na pierwszym miejscu.

W tym sezonie potwierdził dominację w kraju, wygrywając m.in. Puchar Polski, a także rozgrywki Krajowej Ligi Zapaśniczej, w których był jednym z filarów AKS MADEJ WRESTLING TEAM. W mistrzostwach Polski nie wystartował ze względu na drobny uraz, którego nie chciał pogłębić.

– Mam trzydzieści lat, jestem doświadczonym sportowcem i dlatego potrafię jasno określić priorytety. Czasem jest tak, że trzeba poświęcić ważne zwody dla tych najważniejszych, a takimi są w tym sezonie mistrzostwa świata w Budapeszcie. Wiem, że dobrze się do nich przygotowałem, a udany występ na turnieju w Nicei na początku października pokazał, że jestem w formie. Stoczyłem tam trzy zwycięskie walki, co dało mi sporo pewności siebie – mówi Magomedmurad Gadżijew, wicemistrz świata w zapasach, zawodnik AKS MADEJ WRESTLNG TEAM.

Magomedmurad Gadżijew na matę w stolicy Węgier po raz pierwszy wyjdzie w niedzielę, na kiedy zaplanowano rundy eliminacyjne i półfinały. Repasaże i walka o medale odbędą się w poniedziałek. Internetowa transmisja z zawodów jest dostępna na oficjalnej stronie Światowej Federacji Zapaśniczej www.unitedworldwrestling.com.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!