GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Wolbórz Ratuje Życie, w niedzielę akcja poboru krwi

Akcja w niedzielę rozpocznie się o godz. 9:30 przy ul. Świętokrzyskiej w Wolborzu (budynek poradni lekarskiej). Organizatorem akcji jest GHE im. płk. Janusza Maleszewskiego, II Okręg Policji Państwowej.

Zbiórka rozpocznie się 28 sierpnia 2022 od godz. 9:30 w Wolborzu ul. Świętokrzyska 5. Zapraszamy do czynnego udziału krwiodawców, którzy cyklicznie oddają krew oraz osoby, które jeszcze nigdy nie oddawały krwi.

– Krwiodawcą może zostać każda zdrowa i pełnoletnia osoba, która waży minimum 50 kg i nie ukończyła 60. roku życia. Do punktu poboru krwi należy przyjść z dokumentem potwierdzającym tożsamość i zawierającym numer PESEL, dowód osobisty, legitymacja studencka, prawo jazdy lub paszport.
Honorowym patronatem akcji jest starosta Piotr Wojtysiak, burmistrz Wolborza Andrzej Jaros oraz IPN Odział w Łodzi. Organizatorzy przygotowali regeneracyjny poczęstunek, zimne napoje, herbatę oraz kawę – informuje Łukasz Wróbel ze stowarzyszenia GHE im. płk. Janusza Maleszewskiego, i dodaje: – Czas letni jest trudnym okresem w organizowaniu zbiórek. W bankach krwi często brakuje leku, którego nie można wyprodukować. Dużo krwiodawców poświęca swój czas na wypoczynek i wyjazdy urlopowe, stad też niskie frekwencje w punktach poboru krwi. Dlatego mamy ogromny apel – poświęćmy ostatnią niedzielę wakacji na czynienie dobra i uratowanie komuś życia – zachęca Ł.Wróbel.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!