GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Wolborski Saganek 2023 w Lubiaszowie

15 Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Wolbórz spotkało się w jednym miejscu by wspólnie kultywować tradycje wspólnego gotowania. W tym roku tematem przewodnim kulinarnych popisów był „zielony stół”.

Zielony stół – to potrawy wiosenne, zdrowe i zawierające mnóstwo witamin. Koła gospodyń wiejskich przygotowały 15 potraw, które degustowali członkowie komisji, w skład której weszli burmistrz Andrzej Jaros, przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Klewin i dyrektorka WCK Kamila Dubilas. Oczywiście nie sposób było wyłonić najlepsze dania, dlatego komisja potraktowała kulinarne spotkanie jako przegląd potraw, które przygotowały członkinie KGW. 

Dla gospodyń tegorocznego Saganka był także prezent od burmistrza Andrzeja Jarosa w postaci akcesoriów kuchennych potrzebnych do serwowania jedzenia. 

– To dla mnie wielka radość, że mamy takie tradycje kulinarne w naszej gminie. Zaangażowanie członkiń KGW zawsze zasługiwać będzie na moje podziękowania, dlatego cieszę się, że mogę tu być wraz z przewodniczącym Rady, by wspólnie podziwiać to co panie przygotowują dla naszej społeczności. – podsumował Andrzej Jaros.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!