WolbórzWydarzenia

Wolborscy policjanci uratowali lisa

,,A ja jestem rudy lis. Ruszaj stąd, bo będę gryzł.” Słowa wiersza Jana Brzechwy wpisują się w przebieg wczorajszej interwencji wolborskich policjantów. Na teren prywatnej posesji wszedł lis. Zwierzę zaklinowało się między psią budą a ścianą budynku i nie mogło się stamtąd samodzielnie wydostać. Sytuacja wymagała szybkiej reakcji, bo dzikie zwierzę mogło stworzyć zagrożenie dla bawiących się na podwórku dzieci.

Codzienna policyjna służba pisze nieprzewidywalne scenariusze, które wymagają od mundurowych natychmiastowego działania. Tak było i tym razem.  3 lipca 2019 roku , kwadrans przed godziną 18.00 wolborscy policjanci pojechali do Woli Moszczenickiej, gdzie według zgłoszenia na terenie prywatnej posesji znajdował się lis. Wystraszone zwierzę na widok ludzi chciało uciec ale wpadło w pułapkę. Policjanci po dotarciu na miejsce ocenili sytuację i niezwłocznie podjęli decyzję o uwolnieniu ,, intruza”, który mógł zaatakować bawiące się przy domu dzieci. Zachowując szczególną ostrożność uwolnili zwierzę a następnie zawieźli do pobliskiego lasu. Dzięki skutecznej akcji mundurowych lis znalazł bezpieczne schronienie w swoim naturalnym środowisku. Nikomu nic się nie stało.

Policjanci poważnie traktują takie wezwania, strzegąc bezpieczeństwa mieszkańców. Wizyty dzikich zwierząt w okolicach naszych domostw nie są rzadkością.Pamiętajmy, że sytuacje te są potencjalnie niebezpieczne. Wystraszone zwierzę może kogoś zaatakować. By uniknąć konsekwencji ataku należy zaalarmować odpowiednie służby.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!