Piotrków TrybunalskiWydarzenia

„Wielki Brat” będzie obserwował radnych

Zgodnie z nowymi przepisami, od pierwszej sesji rady miasta/powiatu/gminy, na jednostkach samorządu będzie spoczywał obowiązek transmisji obrad do internetu. Sprawdzamy dziś czy piotrkowski magistrat i starostwo są na to przygotowane.

W obu urzędach otrzymaliśmy zapewnienie, że na pierwsze sesje wszystko będzie gotowe. – Proces organizacji transmisji z obrad Rady Powiatu jest zaawansowany. Zgodnie z przepisami, pierwsza transmisja odbędzie się w dniu zaprzysiężenia radnych VI kadencji, czyli 22 listopada. Sprzęt jest kompletowany, a w przyszłym tygodniu zostanie zamontowany w sali konferencyjnej starostwa powiatowego. Zainteresowani będą mogli śledzić online obrady na kanale YouTube. Koszt zakupu urządzeń i jego montażu to 30 tysięcy złotych (brutto) – poinformowała Aneta Stępień z piotrkowskiego starostwa.

Podobnie jest w Urzędzie Miasta. Tutaj informatycy także mają zdążyć z terminem. – Sprzęt jest już  zamówiony, uruchomienie systemu w sali nr 1 będzie w przyszłym tygodniu. Cały system (2 kamery, mikser, rejestrator, laptop i.in.) kosztował 20 958, 57 zł brutto. Transmisja będzie się odbywała za pośrednictwem serwisu YouTube i dostępna będzie z poziomu strony BIP urzędu oraz np. www.rada.piotrkow.pl. Wersje archiwalne sesji również będą dostępne na tych stronach – mówi w rozmowie z nami Jarosław Bąkowicz z piotrkowskiego magistratu.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
9 listopada, 2018 13:13

Kilka lat temu (dokładnie 23.01.2015 r) Pan Bąkowicz, odpowiadając na interpelację radnego Kozłowskiego oszacował koszt zakupu sprzętu na 100.000 zł (sto tysięcy złotych) a teraz okazuje się, że można za 20.000 zł.
Co się stało, że kosztorys wybitnego specjalisty od spraw dobrego samopoczucia urzędniczej braci był tak rażąco odbiegający od rzeczywistości? Czyżby miał on być odstraszaczem i alibi do tego, aby sesje rady nie były transmitowane, i co gorsza dostępne bez ich cięcia?
Dla potwierdzenia moich słów proszę zajrzeć do udzielonej odpowiedzi przez Jarosława Bąkiewicza z Kamieńśka https://trybunalscy.pl/system/files/sesja%20na%20zywo.pdf

Anonimowo
Anonimowo
Reply to  Anonimowo
9 listopada, 2018 19:01

Brawo! Szachy mat! 🙂

Polecamy

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!