GrabicaPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Wiadukt na ulicy Wojska Polskiego już przejezdny – ZDJĘCIA,FILM

Po ponad roku przejazd przez ulicę Wojska Polskiego nad A1 jest znowu możliwy. W związku z budową autostrady, stary obiekt trzeba było wyburzyć, i w jego miejsce zbudować nowy. Wykonawca zakończył prace już ponad miesiąc temu, ale odbiory techniczne pokrzyżował koronawirus. Dziś wreszcie przez przeprawę przejechały pierwsze samochody.

Wiadukt spełnia wszystkie standardy, więc mogą po nim jeździć najcięższe nawet samochody dopuszczone do ruchu, maszyny rolnicze czy autobusy. Posiada dwa bezpieczne chodniki oddzielone od jezdni masywnymi barierami.

– Cieszę się, że oddajemy dziś do użytku ten niezwykle ważny, a nawet strategiczny obiekt. Państwo pozwolą, że na początek odrobina historii – zaczął Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału GDDKiA. – Pierwotnie wykonawca deklarował ukończenie prac na koniec czerwca. Trzeba do tego doliczyć czas na uzyskanie wszelkich pozwoleń, dlatego realnie zakładaliśmy, że w połowie lipca wiadukt miał być dostępny. W międzyczasie pojawiła się fala protestów związana z komunikacją pomiędzy wschodnią i zachodnią częścią autostrady, wybudowaliśmy przejazd przez budowę na ulicy Twardosławickiej. Założenie było takie, że ten przejazd bezwzględnie będzie rozebrany z końcem maja tego roku. Kolejny ukłon jaki wykonaliśmy w stronę mieszkańców, to dzięki uprzejmości wykonawcy, o miesiąc dłużej przejazd był utrzymany. Dzięki temu, udało się doprowadzić do takiej sytuacji, że czas w którym mieszkańcy muszą korzystać z objazdów przez węzeł bełchatowski liczy się w zaledwie godzinach, a nie tygodniach czy miesiącach, tak jak pierwotnie zakładano – powiedział Maciej Zalewski.

Podczas otwarcia wiaduktu obecny był na miejscu starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak, wójt gminy Grabica Krzysztof Kuliński oraz poseł Grzegorz Lorek, którzy zaangażowali się w pomoc mieszkańcom miasta i gminy w bezpiecznym przemieszczaniu się na drugą stronę budowanej autostrady. – W imieniu mieszkańców i samorządowców ziemi piotrkowskiej, chciałbym podziękować firmie Budimex za to, że przychyliła się do mojej prośby i w czasie trwania inwestycji nie zamknęła przejazdu przez ulicę Twardosławicką, co znacznie ułatwiło funkcjonowanie mieszkańcom i nie spowodowało zatamowania ruchu w tamtej części Piotrkowa. Sprawny odbiór w zakresie dokumentacji byłby niemożliwy bez zaangażowania posła Grzegorz Lorka oraz pracowników Straży Pożarnej a także sanepidu – powiedział starosta Piotr Wojtysiak. – Kończy się dziś problem mieszkańców zarówno Piotrkowa jak i gminy Grabica. Za pomoc i zaangażowanie w szybkie rozwiązanie problemów bardzo dziękuję Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych, starostwu powiatowemu, wójtowi gminy Grabica, służbom wojewody ale przede wszystkim wykonawcy – firmie Budimex – powiedział poseł G.Lorek.

Najbardziej odetchnął prawdopodobnie wójt Krzysztof Kuliński. – To bardzo dobra wiadomość, że od dziś możemy dostać się do Piotrkowa bezkolizyjnym skrzyżowaniem nad autostradą. Ciesze się, że oddanie wiaduktu do użytku, udało się skoordynować z zamknięciem przejazdu na Twardosławickiej. Dziękuję w imieniu mieszkańców wszystkim tym którzy zaangażowali się w sprawne przeprowadzenie budowy i odbiorów. Mam nadzieję, ze ten obiekt będzie służył naszym mieszkańcom długie lata – powiedział w rozmowie z naszym reporterem wójt Krzysztof Kuliński.

Z ulgą na nowy wiadukt spogląda także Wiesława Olejnik, dyrektor ZSP CKU w Szydłowie. – Każdy z dyrektorów szkoły stara się, by uczniowie wybrali do dalszej nauki jego placówkę, a remont autostrady niestety utrudniał dotarcie do naszej szkoły. Teraz się to zmieni, dlatego zapraszam wszystkich ósmoklasistów z Piotrkowa i okolic, do skorzystania z naszej oferty. Droga jest już otwarta, podobnie jak drzwi do naszej szkoły – powiedziała W.Olejnik.

5 1 vote
Article Rating
Tagi

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close