KulturaPiotrków TrybunalskiWydarzenia

Weź udział w Kolorowej Lokomotywie!

Kolorowa Lokomotywa po raz szósty przyjedzie do Piotrkowa. Lokalnym partnerem Łódzkiego Domu Kultury jest Stowarzyszenie SimaRe.

ŁDK po raz kolejny zorganizuje letnią akcję „Kolorowa Lokomotywa na zielonym szlaku 2018 – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego”, w którym wezmą udział także dzieci z naszego miasta. Projekt kierowany jest do dzieci w wieku 7-12 lat. Porozumienie o współpracy zostało podpisane pomiędzy dyrektorem ŁDK Jackiem Sokalskim a prezesem stowarzyszenia SimaRe, Edytą Woźniak. W tegorocznej edycji dzieci należące do stowarzyszenia SimaRe „Edukacja przez Sztukę”, będą miały okazję odwiedzić Przedborski Park Krajobrazowy, wziąć udział w grze terenowej i uczestniczyć w warsztatach z gobelinu, fotografii i malarstwa połączonego z kolażem.

W Ogrodzie Botanicznym w Łodzi na grupę czeka spacer edukacyjny i warsztaty ekologiczne zorganizowane w Skansenie ogrodu. Ostatnią aktywnością przygotowaną dla uczestników będą warsztaty ekologiczne o wodzie oraz pszczołach, które zorganizowane zostaną w siedzibie piotrkowskiego stowarzyszenia.

Wielki finał projektu, podczas którego zostaną podsumowane wszystkie działania ekologiczno-artystyczne oraz konkursy, odbędzie się w październiku 2018 r. w Łódzkim Domu Kultury.

W organizacji projektu w naszym mieście stowarzyszeniu SimaRe pomagają dwie piotrkowskie rady osiedla. Rada Osiedla Piastowskie oraz Rada Osiedla Wyzwolenia. Obie rady prowadzą zapisy dzieci, które chcą brać udział w zajęciach. Spotkanie organizacyjne na osiedlu Wyzwolenia odbędzie się w czwartek 5 lipca, o godzinie 16:00, na placu zabaw przy targowisku. Dzieci z Rady Osiedla Piastowskie mogą zgłaszać się mailowo: [email protected]

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
z Trgowej
z Trgowej
4 lipca, 2018 11:41

Osiedle Piastowskie rządzi !! 😀

Powiązane artykuły

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!