Weź udział w Kolorowej Lokomotywie!

Views: 341

Kolorowa Lokomotywa po raz szósty przyjedzie do Piotrkowa. Lokalnym partnerem Łódzkiego Domu Kultury jest Stowarzyszenie SimaRe.

ŁDK po raz kolejny zorganizuje letnią akcję „Kolorowa Lokomotywa na zielonym szlaku 2018 – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego”, w którym wezmą udział także dzieci z naszego miasta. Projekt kierowany jest do dzieci w wieku 7-12 lat. Porozumienie o współpracy zostało podpisane pomiędzy dyrektorem ŁDK Jackiem Sokalskim a prezesem stowarzyszenia SimaRe, Edytą Woźniak. W tegorocznej edycji dzieci należące do stowarzyszenia SimaRe „Edukacja przez Sztukę”, będą miały okazję odwiedzić Przedborski Park Krajobrazowy, wziąć udział w grze terenowej i uczestniczyć w warsztatach z gobelinu, fotografii i malarstwa połączonego z kolażem.

W Ogrodzie Botanicznym w Łodzi na grupę czeka spacer edukacyjny i warsztaty ekologiczne zorganizowane w Skansenie ogrodu. Ostatnią aktywnością przygotowaną dla uczestników będą warsztaty ekologiczne o wodzie oraz pszczołach, które zorganizowane zostaną w siedzibie piotrkowskiego stowarzyszenia.

Wielki finał projektu, podczas którego zostaną podsumowane wszystkie działania ekologiczno-artystyczne oraz konkursy, odbędzie się w październiku 2018 r. w Łódzkim Domu Kultury.

W organizacji projektu w naszym mieście stowarzyszeniu SimaRe pomagają dwie piotrkowskie rady osiedla. Rada Osiedla Piastowskie oraz Rada Osiedla Wyzwolenia. Obie rady prowadzą zapisy dzieci, które chcą brać udział w zajęciach. Spotkanie organizacyjne na osiedlu Wyzwolenia odbędzie się w czwartek 5 lipca, o godzinie 16:00, na placu zabaw przy targowisku. Dzieci z Rady Osiedla Piastowskie mogą zgłaszać się mailowo: ropiastowskie@gmail.com

Komentarzy: 1

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *