Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

W województwie łódzkim wykonano już ponad 370 tys. szczepień

Sytuacja w województwie jest poważna. Liczba zakażeń i hospitalizacji stale wzrasta. Ucieczką przed pandemią są szczepienia.

– Aktualnie szczepione są grupy priorytetowe, które zostały określone w ramach Narodowego Programu Szczepień dla etapu 0 i 1. W tym tygodniu rozpoczęliśmy również szczepienia służb mundurowych. Proces szczepień w naszym województwie przyśpiesza – podkreśliła dziś na konferencji Jolanta Kowalik-Gęsiak, pełnomocnik wojewody łódzkiego ds. szczepień przeciwko Covid-19.

Tylko w samym szpitalu tymczasowym, który przed przyjęciem pacjentów zakażonych koronawirusem stanowił punkt szczepień mieszkańców naszego województwa, wykonano ponad 16 tys. zastrzyków.

Jeśli masz 70 lub więcej lat, możesz znów rejestrować się na szczepienie. Od wczoraj wznowiona została rejestrację dla osób 70+, ponieważ szczepionki firm Pfizer i Moderna, a przeznaczone dla tej grupy wiekowej, są już dostępne.

Szczepionka daje nadzieję na powrót do normalności, ale szanse na to będą tym większe, im więcej osób przyjmie preparat. Pandemia nie zwalnia, dlatego nie zwlekaj – przyjmij szczepionkę, aby uchronić siebie i swoich najbliższych.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!