GminyWolbórz

W Swolszewicach Dużych chodnik już gotowy, a w Psarach budują drogę

Zakończony został I etap budowy chodnika w Swolszewicach Dużych. Tymczasem w Psarach trwa przebudowa drogi gminnej na odcinku Psary Stare – Psary Witowskie.

Chodnik został wykonany na drodze powiatowej nr 1526 E w miejscowości Swolszewice Duże. Pierwszy etap prac ma długość 500m. Kolejny odcinek zostanie wybudowany w przyszłym roku. Dodatkowo wykonana zostanie nakładka asfaltowa wraz z poszerzeniem jezdni do 5 m i poboczem o szerokości 0,75 m z destruktu. Droga zostanie odwodniona.Na placu budowy byli burmistrz Andrzej Jaros i jego zastępca Dymitr Jędryka.

Z kolei w Psarach w ramach prac drogowych wymieniana jest konstrukcja jezdni na długości kilometra . Droga na odcinku od Psar Starych do Psar Witowskich zostanie poszerzona do 5 m oraz wykonana zostanie nowa warstwa nawierzchni. Droga zyska też obustronne pobocza wykonane z kruszywa o szerokości 0,5 m. W ramach zadania nastąpi odmulenie i odtworzenie rowów, do których odprowadzana jest deszczówka. Koszt inwestycji to blisko 400 tys. zł.

1 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!