Jeśli planujesz załatwić sprawy podatkowe tuż przed sierpniowym długim weekendem, mamy ważną informację. W piątek, 14 sierpnia 2026 roku, urzędy skarbowe oraz izby administracji skarbowej w całym kraju będą nieczynne.
Tego dnia urzędnicy nie będą przyjmować interesantów. Jest to dla nich dzień wolny od pracy, wyznaczony w zamian za święto przypadające w sobotę, 15 sierpnia. Taki harmonogram wynika z oficjalnego zarządzenia Prezesa Rady Ministrów.
Zamknięte okienka nie oznaczają jednak, że musisz odkładać pilne formalności na później. Zdecydowaną większość spraw podatkowych można załatwić przez internet, bez wychodzenia z domu. Służy do tego portal e-Urząd Skarbowy, który działa całą dobę.
Jeśli Twoja sprawa wymaga osobistej wizyty w późniejszym terminie, warto zaplanować ją z wyprzedzeniem. Możesz łatwo zarezerwować dogodną godzinę przez usługę „Umów wizytę w urzędzie skarbowym” na stronie www.podatki.gov.pl lub bezpośrednio w e-Urzędzie Skarbowym.









Polecamy