GminyRozprzaWażne wiadomościWola KrzysztoporskaWydarzenia

W pełnym strażackim umundurowaniu powędrowali na Śnieżkę

Blisko 998 strażaków, w tym 7 z Parzniewic i Rozprzy, w pełnym umundurowaniu weszło na Śnieżkę – najwyższy szczyt Karkonoszy oraz Sudetów. Strażacy wzięli udział w akcji współorganizowanej przez DKMS, a mającej na celu rejestrację nowych potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Strażacy w pełnym umundurowaniu ważącym około 20 kg przeszli trasę o długości blisko 20 km, W sumie było ich niemal 998, w tym 7 z naszego powiatu. To reprezentujący OSP Parzniewice: Piotr Dzitkowski, Tomasz Dzitkowski i Tomasz Witkowski. Z kolei z OSP Rozprza: Jacek Skrobek, Hubert Olczyk, Patryk Jureńczyk i Mateusz Biegański.

Strażacy weszli na Śnieżkę w ramach akcji Strażak na szlaku, oddając hołd królowej Karkonoszy. – Druhowie dokładnie o godzinie 5:00 wyruszyli wraz z innymi jednostkami na szlak aby po ciężkiej wędrówce w pełnym umundurowaniu bojowym o godzinie 9:00 zdobyć szczyt Królowej Karkonoszy – relacjonuje Piotr Dzitkowski. – Wspólnie z naszą jednostką, szczyt zdobyli m.in. nasi przyjaciele z OSP KSRG Rozprza. Tą akcją, pragniemy zachęcić wszystkich do rejestracji na stronie DKMS, nas nic to nie kosztuje a możemy uratować ludzkie życie. My już zarejestrowaliśmy się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego, teraz czas na Was – dodał strażak.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!