GminyGrabicaWażne wiadomościWydarzenia

W Grabicy dbają o środowisko

Dbając o środowisko naturalne w ubiegłym roku przeprowadzono zbiórkę odpadów foliowych od rolników gminy w ramach zadania pn. „Usuwanie odpadów z folii rolniczej, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu BIG BAG”, na którą Samorząd pozyskał dotację celową w kwocie niemal 22 tysięcy z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Ponad 45 ton posegregowanych odpadów (32 tony folii rolniczych, 2.6 tony odpadów z siatki i sznurka do owijania balotów, 10.6 ton opakowań po nawozach i typu Big Bag) odebrała wyłoniona firma, która była odpowiedzialna za ich transport, unieszkodliwienie lub odzysk.

– Sektor rolniczy od pewnego czasu mierzył się z wyzwaniem znalezienia odbiorców dla odpadu, jakim jest folia rolnicza, dlatego m. in. poprzez realizację tego działania zostały prawidłowo zagospodarowane odpady rolnicze, które zalegały na posesjach rolników. Mamy nadzieję, że również w tym roku w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pojawi się podobny program, z którego Gmina Grabica na pewno skorzysta – zapowiedział wójt Krzysztof Kuliński.

3.7 3 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!