koronawirusPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

W DPS wszyscy zdrowi. Dyrektor ogłasza koniec kwarantanny [ZDJĘCIA,FILM]

Wszystkie osoby, które obecnie znajdują się w kwarantannie na terenie DPS – 98 mieszkańców oraz 19 pracowników – są zdrowe. Wyniki badań na COViD-19, które spłynęły w niedzielne popołudnie, są negatywne.

W obecnej sytuacji takie placówki, jak Domy Pomocy Społecznej są szczególnie narażone na zakażenie koronawirusem. Dlatego od samego początku magistrat objął placówkę nadzorem tak, aby chronić zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców DPS oraz całego personelu. Stąd decyzja o zlecaniu profilaktycznych badań.

W minioną sobotę (16.05) pobrano kontrolne wymazy do badań na obecność koronawirusa od wszystkich 117 osób znajdujących się w kwarantannie na terenie DPS. U żadnej z badanych osób nie stwierdzono obecności wirusa.

– Dziękuję wszystkim pracownikom, którzy w oddany sposób służyli mieszkańcom przez cały ten okres kwarantanny. Należą się im wielkie brawa nie tylko za pracę, ale także za dbanie o dobrą atmosferę w placówce – mówiła podczas briefingu Violetta Bielawska, dyrektor DPS i dodała, że dziś o północy kończy się kwarantanna. – Od jutra zaczynamy normalnie funkcjonować, choć zastosowany będzie reżim sanitarny. Pracownicy, którzy ostatnie dwa tygodnie spędzili w placówce będą teraz odpoczywać w domach. – Mieszkańcami zajmą się inni pracownicy. Rozważamy także wprowadzenie tygodniowych zmian, co będzie jeszcze dodatkowym zabezpieczeniem przed ewentualnymi zakażeniami – mówiła dyrektor Bielawska.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!