reklama
Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Utrudnienia na A1: Próba obciążeniowa „wiaduktu bełchatowskiego” i budowa dylatacji

We wtorek i środę (10 i 11.08), oprócz stałych utrudnień związanych z codzienną budową autostrady, kierowcy mogą spodziewać się kolejnych przeszkód..

 Kolejny etap prac na odcinku budowanej autostrady A1 między Tuszynem i Piotrkowem Trybunalskim za nami. – W związku z tym, zaistniała konieczność przeprowadzenia prób obciążeniowych południowego wiaduktu drogi krajowej 74j na węźle Piotrków Trybunalski Południe (trasa Piotrków  Trybunalski– Bełchatów), Zostaną one zrealizowane w najbliższy wtorek – 10 sierpnia i wówczas należy spodziewać się utrudnień w obrębie całego węzła. – powiedział Maciej Zalewski w łódzkiego oddziału GDDKiA.

Próby będą prowadzone w godzinach od 8.00 do 13.00 i w tym czasie ruch kilkakrotnie będzie wstrzymywany na czas 15 – 20 minut na kierunku Piotrków Trybunalski – Bełchatów (w obu kierunkach), a także na łącznicach dla kierunków: z Łodzi do Piotrkowa Trybunalskiego i z  Katowic do Bełchatowa.

– Próby polegają na statycznym obciążeniu nowej konstrukcji (wjeżdża i zatrzymuje się na niej określona liczba załadowanych ciężarówek), a także na obciążeniu dynamicznym. W tym przypadku załadowany samochód ciężarowy przejeżdża przez wiadukt z określoną prędkością, odpowiednio wiele razy. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku precyzyjne urządzenia badają liczne parametry zachowania się konstrukcji – dodaje rzecznik M.Zalewski.

Ponadto, w związku z koniecznością wykonania prac dylatacyjnych na budowanym odcinku autostrady A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem, w dniach od 10 do 11 sierpnia w należy spodziewać się ograniczeń w ruchu w okolicach Woli Rokszyckiej. Prace prowadzone będą w dwóch miejscach: na 353 i 358 kilometrze trasy, w godzinach od 10.00 do 15.00. W tym czasie kierowcy  przemierzający ten odcinek budowanej autostrady A1 muszą liczyć się z kilkukrotnymi wstrzymaniami ruchu (jednorazowo maksimum do 20 minut). Jak deklaruje wykonawca, aby ograniczyć uciążliwości w tym czasie, ruch będzie odbywał się wahadłowo i będzie kierowany przez przeszkolonych pracowników.   

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!