Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

„Uszczelki” poinformowały o zwolnieniach grupowych. Niemal 180 osób straci zatrudnienie?

Wracamy do głośnej sprawy likwidacji fabryki SFC- Solutions. Portal Piotrkowski24.pl jako pierwszy informował o kłopotach pracowników tak zwanych – PISALIŚMY O TYM TUTAJ. Zakład, który od blisko 30 lat działa na rynku piotrkowskim, zwolnieniem grupowym objął 179 pracowników. Powiatowy Urząd Pracy w Piotrkowie otrzymał już oficjalne dokumenty w tej sprawie. Co ciekawe, PUP o zamiarze zwolnień grupowych dowiedział się 5 czerwca, dokładnie w tym samym dniu, w którym rzecznik prasowy „uszczelek” pisze do naszej redakcji: „Chcemy zapewnić, że pomimo doniesień dotyczących zakładów SFC w Piotrkowie i Częstochowie, funkcjonowanie naszej firmy pozostaje niezmienne, a wszystkie zakłady produkcyjne działają z pełną wydajnością.

O tym, że SFC Solutions zamyka swoją fabrykę w Piotrkowie, pisaliśmy tydzień temu – TUTAJ. Próbowaliśmy ustalić u źródła, plany właściciela spółki. Zadaliśmy kilka pytań dotyczących zatrudnienia i przyszłości produkcji. W dniu, w którym otrzymaliśmy odpowiedź z fabryki, przeczytać w niej można było między innymi: ” Chcemy zapewnić, że pomimo doniesień dotyczących zakładów SFC w Piotrkowie i Częstochowie, funkcjonowanie naszej firmy pozostaje niezmienne, a wszystkie zakłady produkcyjne działają z pełną wydajnością (…)Transparentność i odpowiedzialność w zarządzaniu zmianami jest dla nas bardzo ważna. SFC Piotrków pozostaje zaangażowana w utrzymanie zaufania i zapewnienie stabilności dla naszych pracowników, klientów i partnerów„. urząd pracy został poinformowany o zamiarze zwolnień grupowych, które dotyczyć będą 179 osób. Tym samym zaufanie dziennikarza do spółki, zostało niestety nadszarpnięte.

Powiatowy Urząd pracy, wydał w tej sprawie oświadczenie:

Dnia 05 czerwca 2024r. do Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie Trybunalskim wpłynęło zawiadomienie o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych przez firmę SFC- Solutions Piotrków Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością z siedzibą w Częstochowie – Zakład Produkcyjny w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Dmowskiego 30 E.

Przyczyną zwolnień grupowych jest podjęta przez zarząd SFC PIO decyzja o zakończeniu prowadzenia działalności w zakładzie produkcyjnym w Piotrkowie Trybunalskim.

Zamiarem grupowego zwolnienia (wypowiedzenia umów o pracę lub wypowiedzenia zmieniające w zakresie warunków pracy i płacy) objętych jest 179 pracowników zatrudnionych w następujących grupach zawodowych:
– Dział Jakości – 11 osób,
– Dział Logistyki – 6 osób,
– Magazyn – 6 osób,
– Dział Utrzymania Ruchu – 9 osób,
– Dział Inżynieringu- 9 osób,
– Dział Produkcji – 132 osoby,
– Dział BHP i Ochrony Środowiska – 2 osoby,
– Dział Finanse/Kontroling – 2 osoby,
– Dział Personalny – 2 osoby.
 
Zwolnienia grupowe zostaną przeprowadzone w okresie od dnia 24 czerwca 2024r do dnia 30 września 2024r.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!