GminyPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Urzędy, sądy, policja, ZUS apelują: załatw sprawę przez internet i telefon

W czasie rozwoju epidemii koronawirusa starajmy się do maksimum ograniczyć wyjścia z domu. Jeśli mamy do załatwienia sprawy urzędowe zróbmy to za pomocą internetu – korzystając z platformy ePUAP za pomocą której można załatwić większość spraw – apelują urzędnicy z UM w Piotrkowie.

Dzięki platformie ePUAP szereg spraw urzędowych można załatwiać za pomocą internetu. Jak to zrobić? Należy posiadać Profil Zaufany. 
Jak go założyć? Najlepiej i najwygodniej zrobić to za pomocą bankowości elektronicznej. Zdecydowana większość polskich banków daje taką możliwość, a stworzenie Profilu Zaufanego zajmuje zaledwie kilka minut.

Poprzez platformę ePUAP można załatwiać szereg spraw przez internet.
– Katalog e-usług w naszym urzędzie jest bardzo rozbudowany. Bardzo wiele spraw można załatwić bez wychodzenia z dom. Zachęcamy, aby w tym trudnym okresie, korzystać z innowacyjnych rozwiązań i możliwości, jakie daje internet – mówi Bogdan Munik, Sekretarz Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

Jakie sprawy można załatwić dzięki platformie ePUAP? Oto niektóre z nich:
– złożymy zawiadomienie o nabyciu / zbyciu pojazdu;
– złożymy wniosek o wydanie dowodu osobistego (zarówno osobom pełnoletnim, jak i osobom poniżej 18. roku życia); 
– złożymy wniosek o wydanie prawa jazdy;
– zameldujemy się na pobyt stały, zarejestrujemy urodzenie dziecka oraz uzyskamy odpis aktów stanu cywilnego;
– złożymy pismo o wydanie: dziennika budowy, karty wędkarskiej, zezwolenia na wycięcie drzewa, zatwierdzenie projektu robót geologicznych.
– złożymy także wniosek o: udostępnienie informacji publicznej, zwrot opłaty skarbowej,

Komunikat piotrkowskiej policji

W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywołanej przez koronawirusa, dbając o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, zaleca się ograniczenie osobistych wizyt w Komendzie Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, związanych ze składaniem skarg i wniosków. Powyższe dotyczy także przyjęć interesantów przez Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Tryb. (lub jego Zastępców) realizowanych w sprawach skarg i wniosków w każdy wtorek w godz. 15:00 -17:00. W tej sytuacji przypominam, iż wniesienie skarg i wniosków  możliwe jest również za pośrednictwem poczty, jak również za pośrednictwem internetu na adres mailowy [email protected]

Każda korespondencja kierowana do Komendanta Miejskiego Policji w
Piotrkowie Trybunalskim zostanie załatwiona zgodnie z właściwością.

Komunikat Sądu Okręgowego

W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie obywateli w Sądzie Okręgowym w Piotrkowie Trybunalskim od dnia 16 marca 2020 r. do 27 marca 2020 r. odwołane zostały rozprawy i posiedzenia jawne, za wyjątkiem spraw pilnych w oczywisty sposób wymagających odbycia posiedzenia. O odwołaniu rozprawy lub posiedzenia strony i uczestnicy postępowania zawiadamiani są drogą telefoniczną, e-mail lub za pośrednictwem operatora pocztowego.

Ponadto od dnia 16 marca do dnia 30 marca 2020 r. odwołane zostały realizowane w każdy poniedziałek po godz. 15.30 dyżury Wydziałów I – V Sądu Okręgowego w Piotrkowie Tryb., OZSS, Biura Obsługi Interesanta oraz Punktu Informacyjnego Krajowego Rejestru Karnego, również telefoniczny i elektroniczny.Zaprzestana została bezpośrednia obsługa interesantów w sekretariatach Wydziałów I – V, Oddziałów, OZSS, Biura Obsługi Interesanta z Czytelnią Akt oraz w Punkcie Informacyjnym Krajowego Rejestru Karnego.

Praca Biura Obsługi Interesanta zostaje ograniczona jedynie do udzielania informacji telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Praca Punktu Informacyjnego Krajowego Rejestru Karnego zostaje ograniczona do udzielania odpowiedzi na zapytania złożone za pośrednictwem operatora pocztowego. Od dnia 16 marca br. Punkt Informacyjny KRK wydaje zaświadczenia o niekaralności WYŁĄCZNIE KORESPONDENCYJNIE !

Komunikat Sądu Rejonowego

Uprzejmie informujemy, iż w okresie od dnia 16 marca 2020r. do dnia 03 kwietnia 2020r. w Sądzie Rejonowym w Piotrkowie Trybunalskim zostają w większości odwołane rozprawy i posiedzenia wyznaczone w/w terminie. Szczegółowe informacje będą udzielane tylko telefonicznie lub elektronicznie.

Jednocześnie zaprzestaje się w tym okresie bezpośredniej obsługi interesantów w sekretariatach wydziałów, oddziałach jak i zespołach kuratorskich. Możliwy będzie jedynie kontakt telefoniczny lub e-mail .

Ogranicza się funkcjonowanie biura podawczego, również biura podawczego ksiąg wieczystych, z zaleceniem składania pism i wniosków za pośrednictwem operatora pocztowego lub elektronicznie.

Odwołuje się dyżury sekretariatów Wydziałów, Biura Podawczego w dniach 16 marca 2020r., 23 marca 2020r. i 30 marca 2020r. po godz.15.30 (również telefoniczny i elektroniczny).

Apelujemy o poszanowanie w/w decyzji, która służy dobru każdego z nas.

Zaistniała sytuacja uzasadniona jest czynnikami niezależnymi od Sądu i realizuje oczekiwania obywateli.

Komunikat ZUS

W związku z działaniami profilaktycznymi, które mają zapobiegać szybkiemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Polsce, zwracamy się do klientów ZUS z prośbą o ograniczenie bezpośrednich wizyt w placówkach Zakładu.

W przypadku potrzeby kontaktu z nami prosimy o korzystanie z:

 • informacji telefonicznej (tel. 22 560 16 00 – konsultanci są dostępni w dni robocze pon. – pt. godz. 7.00 – 18.00) po wybraniu „0” (połączenie z konsultantem), należy wybrać odpowiedni temat rozmowy:
  • 1 – Pomoc techniczna i obsługa e-ZLA,
  • 2 – Renty i emerytury,
  • 3 – Zasiłki,
  • 4 – Informacje dla ubezpieczonych,
  • 5 – Informacje dla płatników,
  • 7 – Ulgi i umorzenia oraz zawieszenie działalności
  • 9 – Zasiłek opiekuńczy i świadczenia z powodu poddania się kwarantannie lub izolacji
 • komunikacji mailowej – adres e-mail do zapytań ogólnych [email protected]
 • usług elektronicznych dostępnych na portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS

Komunikat KRUS

W związku ze zwiększoną liczbą zachorowań na grypę i zagrożenie epidemią koronawirusa, Placówka Terenowa KRUS w Piotrkowie Trybunalskim zachęca do kontaktu za pośrednictwem kanałów zdalnych: telefonu, poczty, mediów elektronicznych.

Naszą największą troską jest zdrowie i bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników, dlatego podejmujemy działania o charakterze informacyjnym, dostosowując pracę naszego urzędu do wysokich standardów wyznaczonych przez rząd.

Prosimy Klientów o ograniczanie wizyt osobistych w naszych Placówkach i wybieranie kanałów zdalnych (telefon, poczta tradycyjna, media elektroniczne), za pomocą których można zrealizować część spraw z zakresu ubezpieczenia społecznego rolników.

Jednocześnie informujemy, że nasze Placówki wyposażone są w środki dezynfekcyjne i środki czystości, które działają profilaktycznie, chroniąc zarówno pracowników jak i Naszych klientów.

Dane kontaktowe do Placówki Terenowej KRUS w Piotrkowie Trybunalskim:
Adres e-mail: [email protected]
Adres siedziby: ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1, 97-300 Piotrków Trybunalski;

Telefony:
Informacja ds. ubezpieczeń: (44) 645 24 16; (44) 645 24 11;
Informacja ds. świadczeń: (44) 645 24 17;
Wypadki przy pracy rolniczej: (44) 645 24 20;
Badania lekarskie: (44) 645 24 27

Tagi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close