Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Ulica Dzielna z aktywnym przejściem dla pieszych

Na terenie miasta przybyło kolejne „aktywne” przejście dla pieszych. Tym razem przy skrzyżowaniu Al. Piłsudskiego z ul. Dzielną. Podświetlane zebry funkcjonują w sumie już na sześciu przejściach.

„Aktywne przejścia”, to specjalnie oznakowane przejścia dla pieszych. Dla zwiększenia bezpieczeństwa przechodniów w jezdni montuje się dwukolorowe diody, które zapalają się światłem przerywanym, w momencie kiedy pieszy zbliża się do tzw. „zebry”. Dodatkowo na znaku pionowym informującym o przejściu dla pieszych umieszcza się pulsacyjne światło pomarańczowe, które zapala się równocześnie z diodami. Dzięki takiemu doświetleniu przejście dla pieszych jest jeszcze bardziej wyeksponowane i widoczne dla kierowców, szczególnie po zmroku.

Na terenie miasta mieliśmy do tej pory pięć takich przejść:przy wiadukcie PKP na Al. Piłsudskiego (2018 rok), przy skrzyżowaniu trasy W-Z z ul. Próchnika (w pobliżu SP10 – 2019 rok), skrzyżowanie ul. Curie-Skłodowskiej z Leonarda (w pobliżu Mediateki), skrzyżowanie ul. Łódzkiej z Gęsią oraz na ul. Dmowskiego (w okolicy ZSP nr 2) – wszystkie 3 w 2020 roku.

Na mapie miasta mamy szóste takie miejsce. Tym razem diody w jezdni doświetlają wraz z pulsacyjnym światłem doświetlają przejście dla pieszych u zbiegu ulic Dzielnej i Al. Piłsudskiego.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!