koronawirusPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

U ilu przebadanych nauczycieli, wynik na obecność COVID-19 był pozytywny?

W minionym tygodniu zakończyła się akcja masowego testowania nauczycieli klas I-III i pracowników szkolnych na obecność SARS-CoV-2. Badania były dobrowolne i bezpłatne.

Badaniu mogli się poddać nie tylko nauczyciele, ale również pracownicy szkoły, tj.: obsługa administracyjna, kierownictwo szkoły, personel sekretariatu, pomocniczy, odpowiedzialny za funkcjonowanie techniczne szkoły, personel sprzątający, a także osoby wykonujące bieżące prace naprawcze na terenie szkoły.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Piotrkowie Trybunalskim zbierała imienne listy i oświadczenia od każdego zainteresowanego badaniem. W sumie do tej operacji zadeklarowało się 774 belfrów. W rezultacie na testy zgłosiło się o ponad 130 osób mniej osób, czyli 642 osoby. Pozytywne badanie wyszło u 4 przebadanych.

Na terenie miasta Piotrkowa Trybunalskiego oraz powiatu piotrkowskiego procentowy stosunek liczby wykonanych badań do zaplanowanych wyniósł 79%, natomiast procentowy stosunek dodatnich wyników do liczby wykonanych badań wyniósł niecały 1%.

Osoby, które otrzymają pozytywny wynik testu na obecność SARS-Cov-2 muszą poddać się obowiązkowej 10. dniowej izolacji domowej (w przypadku braku objawów) oraz skontaktować się telefonicznie z lekarzem POZ. Konieczne będzie również zgłoszenie do Państwowej Inspekcji Sanitarnej osób z kontaktu.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!