Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Trwa Festiwal Miast Partnerskich

Międzynarodowo, tanecznie i śpiewająco – tak upłynął pierwszy dzień zabawy na Festiwalu Miast Partnerskich. W niedzielę (27.05) odbędzie się  koncert finałowy.

Już po raz piąty nasze miasto gości artystów z miast partnerskich, którzy przybliżają nam poprzez taniec, muzykę i śpiew tradycję i zwyczaje swoich krajów. W jubileuszowej odsłonie bierze udział dziesięć zespołów z ośmiu miast partnerskich. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał wiceprezydent Andrzej Kacperek, który witając gości w Piotrkowie Trybunalskim życzył wszystkim miłej zabawy.

Jako piersi przed piotrkowianami w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury zaprezentowali się artyści z rosyjskiej Kostromy. Poza tym zobaczyliśmy i usłyszeliśmy zespoły m.in. z Ukrainy, Białorusi, Niemiec, Chorwacji oraz – po raz pierwszy – z izraelskiej Ness Ziony.
Z kolei wieczorem w kościele ewangelicko-augsburskim w świat jazzu zabrał nas zespół Swing System z francuskiego Vienne, a równocześnie w Centrum Idei ku Demokracji mogliśmy wysłuchać chóru świętej Krystyny z węgierskiego Mosonmagyarovar.

W niedzielę także odbędą się występy zagranicznych gości. O godzinie 16.00 na scenie amfiteatru miejskiego odbędzie się koncert finałowy tegorocznego Festiwalu.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!