Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Tradycja spotyka nowoczesność. Dzień Patrona w piotrkowskim IV LO

W IV Liceum Ogólnokształcącym tegoroczne obchody dnia patrona szkoły, gen. Stefana Roweckiego „Grota”, połączono z wydarzeniem, które otwiera nowy rozdział w historii placówki: oficjalnym oddaniem do użytku nowoczesnej strzelnicy wirtualnej.

Pamięć o „Grocie” i Armii Krajowej

Uroczystość miała niezwykle podniosły charakter. Głównym punktem programu był wzruszający spektakl przygotowany przez uczniów, upamiętniający 84. rocznicę utworzenia Armii Krajowej. Młodzi artyści z dużą wrażliwością przybliżyli zgromadzonym etos cichociemnych oraz realia walki o wolną Polskę. Wybór tematyki nie był przypadkowy – to właśnie patron szkoły, gen. „Grot” Rowecki, był pierwszym komendantem tej podziemnej armii.

Inwestycja w kompetencje przyszłości

Dopełnieniem historycznej refleksji było otwarcie wirtualnej strzelnicy. To kluczowa inwestycja dla IV LO, biorąc pod uwagę fakt, że placówka słynie z prężnie działających klas mundurowych. Treningi odbywać się będą w kontrolowanym, cyfrowym środowisku, a uczniowie będą mogli szlifować oko i technikę bez konieczności wyjazdów na poligony.

0 0 głosy
Oceń temat artykułu
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów
Opinie w linii
Zobacz wszystkie komentarze

Polecamy

Back to top button

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
0
Chętnie poznam Twoje przemyślenia, skomentuj.x