KulturaPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Uroczystości patriotyczne w IV LO

W IV Liceum Ogólnokształcącym im. Generała Stefana Roweckiego „Grota” odbyła się uroczystość z okazji 82. rocznicy utworzenia Armii Krajowej. Ta data zgodnie z kalendarzem przypada na 14 lutego, to jednak specjalny apel zorganizowano dopiero teraz.

Wspomniana rocznica stała się impulsem do powrotu w przeszłość nie tylko dzięki wyjątkowemu koncertowi pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru Miejskiego Piotrkowa Trybunalskiego pod dyrygenturą Justyny Przytulskiej, ale również spektaklowi teatralnemu pt. „Twarze”, który powstał na podstawie wspomnień córki generała Stefana Roweckiego „Grota” – Ireny Roweckiej-Mielczarskiej. Tematem przedstawienia było prywatne życie dowódcy Armii Krajowej. Widzowie mieli okazję dowiedzieć się, jakim był: synem, mężem, ojcem. Ze wspomnień córki wyłania się wielowymiarowa i przejmująca postać generała Stefana Roweckiego. Klimat tamtych czasów został podkreślony dzięki muzyce z lat dwudziestych XX wieku.

W uroczystości wzięli w niej udział m.in. prezydent miasta Piotrkowa, dowódca 25. Batalionu Dowodzenia w Tomaszowie Mazowieckim, komendant policji, przedstawiciel Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tomaszowie Mazowieckim, przedstawiciele ŚZŻ AK w Piotrkowie Trybunalskim, ale przede wszystkim dyrekcja, nauczyciele oraz szkolna społeczność IV LO.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kaktusfan
kaktusfan
3 marca, 2024 17:41

Wg zapowiedzi gościć mieli byli pracownicy szkoły (zwłaszcza emerytowani), ale nikogo takiwgo na zdjęciach nie rozpoznaję… zwłaszcza, że tych którzy uczyli za moich czasów (2009-2012) pracuje teraz właściwie garsteczka! 😛

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!